Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Przez Londyn do Starych Jabłonek

Przez Londyn do Starych Jabłonek

fot. archiwum

Trzy dni dzielą nas od rozpoczęcia rywalizacji w turnieju FIVB Beach Volleyball SWATCH World Tour Mazury ORLEN Grand Slam 2012 w Starych Jabłonkach. Do malowniczej miejscowości położonej nad jeziorem Szeląg Mały zjedzie cała światowa czołówka.

W tym roku droga na Mazury wiedzie przez igrzyska w Londynie. Boiska wokół Hotelu ANDRES w Starych Jabłonkach są gotowe i czekają na świeżo upieczonych medalistów olimpijskich, którzy zjeżdżają już do naszego kraju.

Mazurski turniej zapowiada się w tym roku niezwykle ciekawie. Tuż po igrzyskach olimpijskich wszystkie pary będą z pewnością w wyśmienitej formie i można oczekiwać zawodów na najwyższym światowym poziomie. Uwagę przyciągają zwłaszcza duety, które w Londynie plasowały się na podium. Tak więc w Starych Jabłonkach będziemy mogli zobaczyć nowych mistrzów olimpijskich, niemiecką parę Brink/Reckermann, którzy w finale pokonali faworyzowanych Brazylijczyków Alisona i Emanuela. Oczywiście nad jeziorem Szeląg Mały zagrają także Łotysze Plawins/Smedins. Ta para przebojem wdarła się na najniższy stopień olimpijskiego podium. Ale polscy kibice czekają przede wszystkim na występ naszej olimpijskiej dwójki Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Polacy w Londynie spisali się bardzo dobrze, odpadając po niezwykle zaciętej walce w ćwierćfinale. Pierwsza polska para plażowa, która wystąpiła na igrzyskach olimpijskich, może być ze swoich poczynań zadowolona, a kibice zebrani w Starych Jabłonkach z pewnością podziękują im za godne reprezentowanie naszego kraju w Londynie.

W turnieju kobiecym nie lada gratką dla kibiców będzie spotkanie z trzykrotną mistrzynią olimpijską, Amerykanką Kerri Walsh, która w polskim turnieju zagra w parze z Nicole Branagh, bowiem jej partnerka z Londynu, Misty May-Treanor, postanowiła po zdobyciu olimpijskiego złota trochę odpocząć. Amerykanki na swoim koncie mają już trzy takie medale. Do krążków z Aten i Pekinu dołożyły własnie ten w Londynie. Ponadto nie zabraknie również srebrnej pary Kessy/Ross, a także trzeciej dwójki na igrzyskach, Brazylijek Larissa/Juliana, które w mazurskich potyczkach triumfowały w ostatnich trzech latach.Niezmiennie liczymy na dobry występ naszych reprezentantów. Już w poprzednich zawodach Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pokazali, że boiska umiejscowione nad Szelągiem Małym są dla nich szczęśliwe i zajęli drugą lokatę, przegrywając w finale z amerykańskim teamem Rogers/Dalhausser. Zarówno w turnieju głównym męskim, jak i żeńskim pewny występ mają po trzy polskie pary. Wśród siatkarzy rywalizować będą Fijałek/Prudel, Kądzioła/Szałankiewicz oraz młodzi Kantor/Łosiak, natomiast z najlepszymi siatkarkami plażowymi świata w szranki staną duety Kołosińska/Brzostek, Wołoszyn/Suwińska, a także Pręgowska/Bekier. Już w kwalifikacjach, w walce o awans do rozgrywek w turnieju głównym, wystąpią Martyna Wardak oraz Joanna Wiatr, a także Michał Makowski i Dawid Popek.

Jak co roku na kibiców przybyłych do Starych Jabłonek, oprócz emocji sportowych, czeka wiele atrakcji. Od środy ruszy dobrze znana Restauracja Mistrzów. Kibice mogą liczyć także na liczne konkursy i zabawy. Na najmłodszych czekają Kids Campy, w których dzieci będą mogły potrenować z największymi gwiazdami piłki plażowej. Na dwa ostatnie dni przewidziano wprowadzenie biletów, które już w przedsprzedaży rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Na szczęście będzie można je również nabyć w czasie trwania turnieju. W cenie biletu, oprócz miejsca na trubunach, kibice otrzymują zestawy gadżetów. Turniej Mazury ORLEN Grand Slam 2012 rusza już w najbliższy poniedziałek.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved