Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Ostatni turniej eliminacyjny Plaża Open zakończony, czas na finał

Ostatni turniej eliminacyjny Plaża Open zakończony, czas na finał

fot. archiwum

Pomimo tego, iż turniej finałowy projektu Plaża Open 2012 dopiero przed nami, to już teraz należy przyznać, że w Pile emocje sięgnęły zenitu, a przybyli kibice na długie tygodnie zapamiętają finałowe zmagania, zarówno w turnieju męskim, jak i damskim.

Drugi dzień zmagań turnieju o puchar Prezydenta Piły rozpoczął się od ćwierćfinałowych starć zarówno w turnieju męskim, jak i damskim. Zmaganiom, podobnie jak podczas pierwszego dnia, towarzyszył silnie wiejący wiatr, na całe szczęście nad Piłą nie przeszła większa ulewa, a popadał jedynie lekki, przelotny deszcz. Wspomniany wiatr często krzyżował plany uczestnikom turnieju, raz za razem podwiewając piłkę w nienaturalny sposób. Jednak jak przyznali gracze w zakulisowych rozmowach, zdarzało im się grać w trudniejszych warunkach z wichurą i ulewą w tle, tak więc warunki 8 oraz 9 sierpnia wbrew pozorom wcale nie były aż takie złe.

Już podczas spotkań ćwierćfinałowych licznie zgromadzeni na trybunach kibice mogli przekonać się o wysokim poziomie pilskiego turnieju. Późniejsi triumfatorzy zawodów w Wielkopolsce, a więc Marcin Andrys oraz Roman Brzeziński, we wspomnianej fazie dopiero po wyrównanym tie-breaku wygranym 15:13 okazali się lepsi od pary Sadowski/Przybylak, co pokazuje jak wyrównana stawka zawodników wystartowała w dniach 8-9 sierpnia w Pile. Ostatecznie turniej męski wygrali Roman Andrys oraz Marcin Brzeziński, którzy w finale pokonali Krzysztofa Barana oraz Patryka Barana. Najniższe miejsce na podium zajął Karol Szczepanik, który w Pile wystąpił w parze z Michałem Matyją. Wspomniany duet w drugim turnieju cyklu Plaża Open w Cieszynie okazał się najlepszy. Tuż za podium uplasowali się zawodnicy pochodzący z Krakowa, a więc Piotr Słonina/Paweł Piwowarczyk.

Z kolei najwyższe miejsca w turnieju damskim zajęły pary pochodzące z Wielkopolski. Pierwsze miejsce padło łupem Ilony Zielińskiej oraz Anny Urych-Turskiej, pierwsza zawodniczka pochodzi z Wrześni, druga z kolei jest rodowitą poznanianką. Drugie miejsce zajęły Joanna Szczepaniak/Maria Włoch, odpowiednio z Wrześni i Poznania, z kolei najniższy stopień na podium tym razem przypadł Marii Tuliszce oraz Dominice Woźniak (Chodzież, Warszawa – jedyna osoba z podium spoza Wielkopolski). Tuż za najlepszą trójką znalazły się Kamila Płaczek oraz Agnieszka Adamek. Zarówno zawodniczki, jak i zawodnicy podkreślali doskonałą organizację turnieju i atmosferę panującą podczas minionych dwóch dni. Ponadto zwycięska para żeńska zadeklarowała, że weźmie udział w turnieju finałowym, który – jak zapewne wszyscy doskonale wiedzą – rozpocznie się już jutro.Wypowiedzi po turnieju:
Ilona Zielińska (zwyciężczyni turnieju damskiego): – Pomimo sporego sukcesu, jakim jest wygranie turnieju w Pile, z całą pewnością czujemy trudy rywalizacji nie tylko z przeciwnikami, gdyż czasami walczyłyśmy nie tylko ze sobą, ale także z pogodą. Myślę, że nie sposób, będąc te dwa dni w Pile, było nie zauważyć, że słońce nas nie rozpieszczało. Otrzymałyśmy bardzo ładne puchary, każda z nas ma w domu piwniczkę z pucharami i muszę przyznać, że ten jest najbardziej okazały. Ogólnie rzecz biorąc, turniej zaliczamy do bardzo udanych, a cała inicjatywa jest pierwszorzędna i od nas dla organizatorów za doskonałą robotę należą się wielkie brawa.

Anna Urych-Turska (zwyciężczyni turnieju damskiego): – Na początku drugiego dnia przyszło nam się zmierzyć z bardzo młodymi kadetkami i trzeba sobie powiedzieć szczerze, że było bardzo gorąco. Rywalki zaskoczyły nas swoją postawą, co pokazuje wynik, i nasza wygrana miała miejsce dopiero po tie-breaku. Oczywiście jutro również wystartujemy w turnieju finałowym, przyjechałyśmy tutaj z założeniem zajęcia wysokiego miejsca w turnieju eliminacyjnym, a następnie gry w rozgrywkach finałowych. Na szczęście cel ten udało nam się zrealizować i jutro przystąpimy do rywalizacji z innymi parami od początku.

Roman Andrys (przedstawiciel zwycięskiej pary): – Poziom z turnieju na turniej jest coraz wyższy. Finał z najlepszymi parami będzie doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności. Nasza forma rośnie z turnieju na turniej, co widać po wynikach. Poziom turnieju był naprawdę bardzo wysoki, my swój ćwierćfinał wygraliśmy dopiero po tie-breaku, a nasi przeciwnicy zajęli w całych zawodach 5. miejsce, co pokazuje, że niemal każda para musi liczyć się z każdą i naprawdę dla pierwszych sześciu par należą się wielkie brawa. Tak naprawdę ja w finale byłem statystą, wielkie brawa należą się Marcinowi, który praktycznie sam wygrał ten turniej. Jego bloki i zagrywka były pierwszorzędne. Cieszę się, że mogę grać w parze z tak znakomitym zawodnikiem.

Dariusz Kubicki (dyrektor MOSiR-u Piła): – Ciężko mówić po raz kolejny, że się cieszę z powodu organizacji tej imprezy. Na turniej Plaża Open w Pile czekaliśmy już od dłuższego czasu. Zawody rozegrane tutaj, w ośrodku „Płotki”, były tylko przedsmakiem do tego, co dzieje się w tym roku. Impreza z roku na roku rozwija się, jest alternatywą dla rozgrywek PZPS-u. Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie, to Plaża Open już jest lepsza, a w przyszłości dzięki zaangażowaniu obu stron będzie jeszcze lepiej.

Marcin Strządała (główny organizator projektu Plaża Open 2012): – Stworzyła się fajna ekipa, głównych organizatorów, głównie z południa Polski, jak i pracowników MOSiR-u. Jeżeli jest fajna atmosfera i każdy wie co ma robić, to pracuje się bardzo dobrze. Cieszy to, że impreza podoba się zawodnikom, to głównie dla nich robi się tego typu zawody. Zawodnicy odwdzięczają się meczami na wysokim poziomie i na pewno nas organizatorów to cieszy. Mam nadzieję, że finał również będzie bardzo udany. Oby pogoda zachęciła mieszkańców do przybycia na pilskie Płotki. Imprezę wspaniale prowadzi Wojtek Dróżdż i dla niego ode mnie wielkie brawa.

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved