Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Maja Tokarska: Zależy mi na tym, by poprawić szybkość i dynamikę

Maja Tokarska: Zależy mi na tym, by poprawić szybkość i dynamikę

fot. archiwum

Maja Tokarska jest najmłodszą spośród środkowych Tauronu MKS. Nie oznacza to jednak, że jako jedna z czterech dąbrowskich „wieży" nie podejmie wyzwania i nie będzie rywalizować o miejsce w podstawowym składzie swojej drużyny.

Młoda, perspektywiczna środkowa w optymistycznym nastroju przybyła do Zagłębia Dąbrowskiego, bo już wcześniej miała okazję grać na tym terenie w siatkówkę. – Miałam trzy tygodnie wolnego, które najpierw spędziłam z rodziną, a potem dwa tygodnie z chłopakiem w Barcelonie. Jestem zadowolona, miałam czas na naładowanie baterii. Jestem w Dąbrowie od tygodnia. Na początku w nowym miejscu jest zawsze jest ciężko, ale znam tu kilka dziewczyn, pomaga mi szczególnie Kasia Zaroślińska. Powoli się aklimatyzuję. Mieszkam w Sosnowcu, gdzie już kiedyś grałam w SMS-ie, więc można powiedzieć, że wróciłam na „stare śmieci – mówi Maja Tokarska.

Dąbrowski zespół słynie z niepowtarzalnej atmosfery i jego siłą jest zespołowość, która przekłada się potem na dobre występy na parkiecie. Czy nowa środkowa dąbrowskiego zespołu już poczuła ten klimat siatkówki? – Ciężko mi powiedzieć, jestem tu za krótko, ale przez pierwsze kilka dni mogę powiedzieć, że dobrze się tu na razie czuję, nie mam prawa narzekać. Zobaczymy jak dojdą mecze, stres i adrenalina, wtedy różnie to bywa. Jest tu kilka bardzo doświadczonych zawodniczek, mam się od kogo uczyć i czuję do nich respekt. Rywalizacja na mojej pozycji na pewno wyjdzie drużynie na dobre. Ja mogę tylko dawać z siebie jak najwięcej – mówi ambitnie nowa środkowa Tauronu MKS.

W poprzednim sezonie, mimo że ma dopiero 21 lat, już sięgnęła po mistrzostwo Polski z zespołem Atomu Trefla Sopot. Ten wynik chce powtórzyć również z Tauronem MKS. – Myślę, że w Dąbrowie cele się nie zmienią. Wszyscy tutaj będziemy walczyć o złoto w PlusLidze Kobiet i Pucharze Polski. Przychodząc tu, duże znaczenie miało dla mnie także to, że jako jeden z dwóch zespołów w całej stawce posiadają specjalistę od przygotowania fizycznego. Bardzo zależy mi na tym, żeby poprawić szybkość i dynamikę – zapowiada mierząca 193 centymetrów wzrostu Tokarska.źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved