Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Ferek: Szybko znaleźliśmy wspólny język

Krzysztof Ferek: Szybko znaleźliśmy wspólny język

fot. archiwum

Krzysztof Ferek po ubiegłym sezonie spędzonym w Wandzie Kraków postanowił przenieść się do radomskiego zespołu Czarnych. - Jestem przekonany, że to dobry, niezwykle rozwojowy, a przede wszystkim stabilny klub - uważa.

Kilka zespołów z kraju ponoć interesowało się twoją osobą. Dlaczego wybrałeś Czarnych?

Krzysztof Ferek:Jestem przekonany, że to dobry, niezwykle rozwojowy, a przede wszystkim stabilny klub. Najważniejsze dla zawodnika jest w tych czasach przecież to, aby pracodawca był wypłacalny. Nie mógłbym tutaj jednak nie wspomnieć również o kibicach, którzy na drugoligowych potyczkach zapełniali całą halę. To wszystko robi niesamowite wrażenie.

Jak doszło do twojego związania się z drużyną?Jeszcze w Bielsku-Białej grałem razem z Kamilem Gutkowskim i to on początkowo rzucił temat. Później sprawy potoczyły się już swoim torem. Spędziłem trzy sezony na parkietach pierwszej ligi, więc dla zarządu nie powinienem być anonimowy. Szybko znaleźliśmy wspólny język, doszło do podpisania kontraktu i jestem.

Ostatni rok w Krakowie nie wypadł pomyślnie. Wanda zajęła ostatnie miejsce i spadła z I ligi…

Pierwszej rundy nie mogliśmy jeszcze zaliczyć do złych. Walczyliśmy w środku tabeli, potem coś jednak się zepsuło. Wiele mówiło się o upadku Wandy, ale zespół chyba jednak wystąpi w drugiej lidze.

Oprócz wymienionego Kamila Gutkowskiego miałeś okazję skrzyżować swoje drogi życiowe z obecnymi graczami radomskiego beniaminka I ligi?

Z kilkoma chłopakami stawałem naprzeciwko – po drugiej stronie siatki. W poprzednim sezonie najwięcej razy mierzyłem się z Kubą Radomskim. Nie sposób nie wspomnieć również o Macieju Kałaszu czy Bartłomieju Neroju. Anonimowy nie pozostaje też oczywiście Robert Prygiel.

Rozmawiał: Kamil Wrona
Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved