Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kazimierz Pietrzyk: Dostaliśmy takie lanie, że aż żal było patrzeć

Kazimierz Pietrzyk: Dostaliśmy takie lanie, że aż żal było patrzeć

fot. archiwum

- Polska to taki kraj, w którym ci sami ludzie, którzy z trenerem Anastasim ściskali się po sukcesach, teraz skoczą mu do gardła - mówi po klęsce Polaków na igrzyskach olimpijskich były prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Kazimierz Pietrzyk.

Przed rozpoczęciem zmagań w Londynie przez polskie media przetoczyła się hurraoptymistyczna opowieść o biało-czerwonej husarii, która jedzie po olimpijski triumf. Tymczasem ćwierćfinałowa porażka z Rosją sprawiła, że szybko trzeba było zejść z chmur na ziemię. – Mówiłem to przed igrzyskami, że nie jesteśmy faworytem do złota, a jednym z kilku zespołów do gry o medale. Ale zostałem zakrzyczany przez fachowców, którzy dmuchali balon pod hasłem „jedziemy po złoto” – mówi „Gazecie” Kazimierz Pietrzyk. Wygraliśmy Ligę Światową, ale tam nie było Rosji, a część zespołów grała dużo poniżej swoich możliwości. Dlaczego nie byliśmy faworytem igrzysk? Gdy Polacy przez 5-6 lat będą w finale Ligi Światowej czy na pozycji medalowej w kilku imprezach rangi mistrzowskiej, to wtedy można mówić o tym, że jesteśmy faworytem do złota. Na razie nam do tego daleko – dodaje były prezes ZAKSY.

Zdaniem Pietrzyka popełniono błędy w przygotowaniu fizycznym zespołu. – Nie było widać u naszych chłopaków tego przysłowiowego błysku. A znam ich przecież od lat. Snuli się po boisku w najważniejszym meczu czterolecia. Można przegrać po walce, a my zwyczajnie dostaliśmy takie lanie, że żal było patrzeć. Przegraliśmy w turnieju trzy mecze z sześciu, więc nie ma sensu nawet gdybać i mówić, że medal był blisko. Nie było przypadku w porażce z Bułgarią, Australią, Rosjanie nas tylko dobili – uważa Pietrzyk.

* więcej w Gazecie Wyborczej Opoleźródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved