Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Andrea Anastasi: Pozwólcie nam teraz odsapnąć

Andrea Anastasi: Pozwólcie nam teraz odsapnąć

fot. archiwum

Polacy z igrzysk nie wracają w dobrych nastrojach. Nikt nie wyobrażał sobie, że nasi reprezentanci wrócą tak szybko. Jak przyznaje szkoleniowiec Polaków, na rozliczenia przyjdzie czas. - To nie jest czas na analizy, bo zbyt wiele w nas smutku - mówi Andrea Anastasi.

Darzę moich zawodników zbyt dużym szacunkiem, by zatracić się w smutku i zapomnieć o tym, co razem zwojowaliśmy przez ostatnie dwa lata – smutno przyznaje w Przeglądzie Sportowym włoski trener. – Oczywiście zdaję sobie sprawę, że na igrzyskach zawaliliśmy, lecz to nie może przekreślać wszystkiego, co wcześniej wygraliśmy – dodaje.

Polacy byli bliscy wyjścia z grupy z pierwszego miejsca. Plany pokrzyżowała porażka 1:3 w meczu z Australią, przeciwnikiem teoretycznie słabszym o jedną klasę. Dla Anastasiego to właśnie ona zdecydowała o takim rozstrzygnięciu. W meczu z Rosjanami nasi reprezentanci nie mieli już za wiele do powiedzenia i przegrali w trzech odsłonach. – Nie mam zamiaru tracić energii na szukanie wymówek. Naszą szansę straciliśmy, zmarnowaliśmy w starciu z Australią, bo z Rosją zawsze można przegrać – zauważa.

Wielkiego rozpamiętywania i długich rozmów o porażce nie było. Według Anastasiego to najgorszy czas na takie rzeczy. – To nie jest jednak tak, że chcę uciec od rozmowy, po prostu uważam, że teraz jest na nią najgorszy moment – mówi. – Chcę za miesiąc, może dwa zorganizować wyjazd do Polski i wtedy z nimi wszystkimi pomówić. Wierzcie mi, to nie jest czas na analizy, bo zbyt wiele w nas smutku. Jedyne, co zrobiłem, to im podziękowałem za ciężką pracę, którą wykonali – wyjaśnia Włoch.Andrea Anastasi apeluje również o spokój i chwilę oddechu. – Pozwólcie nam teraz odsapnąć, poszukać pozytywów, myśleć o przyszłości. Potem wyciągniemy wnioski – kończy.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved