Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Pewne zwycięstwo polskich kadetów nad Czechami

Pewne zwycięstwo polskich kadetów nad Czechami

Przygotowująca się do mistrzostw Europy reprezentacja polskich kadetów wysoko pokonała w meczu towarzyskim w Krośnie swoich rówieśników z Czech 3:0. Dzisiaj zostanie rozegrany kolejny mecz pomiędzy tymi zespołami.

Reprezentacja Polski kadetów przygotowuje się do Mistrzostw Europy 2013. Mecze kontrolne z Czechami w Krośnie oraz Dukli są jednym z etapów przygotowań naszego zespołu. Młodzi siatkarze nie mieli żadnych problemów, by w pierwszym spotkaniu pokonać swoich rówieśników zza południowej granicy.

Najbardziej zacięty pojedynek kibice mogli oglądać w premierowej partii. Podopieczni Wiesława Czai oddali swoim rywalom dwadzieścia jeden punktów. W kolejnych setach Czesi nie zdołali przełamać granicy dwudziestu "oczek", przegrywając kolejno do 17 i 18. Na zakończenie rozegrano jeszcze dodatkowy set, w którym ponownie swoją dominację podkreślili Polacy, wygrywając gładko – 15:5. Mecz z Czechami cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony kibiców, którzy w liczbie około sześciuset dopingowali młodych zawodników.

Warto dodać, że hala MOSiR w Krośnie gościła już niejednokrotnie młodzieżowe reprezentacje naszego kraju i wydaje się być szczęśliwym obiektem dla polskiej drużyny. Dwa tygodnie temu Polacy pokonali w niej Rosjan 3:1.

Drugi z zaplanowanych sparingów Polska – Czechy rozegrany zostanie dzisiaj w oddalonej o kilkanaście kilometrów od Krosna – Dukli.

Polska – Czechy 3:0
(25:21, 25:17, 25:18)