Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO K: Amerykanki pierwszymi finalistkami

IO K: Amerykanki pierwszymi finalistkami

fot. archiwum

Drużyna Stanów Zjednoczonych pokonała w trzech setach Koreę Południową i awansowała do finału rozgrywek turnieju olimpijskiego kobiet w Londynie. Szkoleniowiec Amerykanek Hugh McCutcheon jest o krok od przejścia do historii.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry punkt za punkt. Po stronie Amerykanek wyróżniającą się postacią była Foluke Akinradewo, natomiast wśród Koreanek z bardzo dobrej strony pokazała się Han Song-Yi. Druga część seta należała jednak do podopiecznych Hugh McCutcheona. Do gry włączyły się Logan Tom, Jordan Larson oraz Destiny Hooker, wspierane w defensywie przez libero Nicole Davies, co przyniosło zwycięstwo w premierowej odsłonie 25:20.

Drugi set to popisowa gra w wykonaniu obu rozgrywających. Zarówno Lindsey Berg, jak i Kim Sa-Nee prowadziły grę w sposób bardzo urozmaicony i niezwykle przyjemny dla oka. Od stanu 16:16 to jednak Amerykanki zagrały odrobinę lepiej. Wszystko dzięki temu, że swoje pięć minut miała Christa Harmotto, która wykorzystywała każdą nadarzającą się okazję do zdobycia punktu.

Drugi set zakończył się zwycięstwem Stanów Zjednoczonych 25:22, a zmotywowane Amerykanki pewnie zmierzały po awans do finału igrzysk olimpijskich. Koreanki nie zamierzały się łatwo poddawać, co potwierdziły ofiarną grą w obronie, gdzie prym wiodły Han Song-Yi oraz Kim Yeon-Koung. Podopieczne Hugh McCutcheona w końcówce pokazały jednak, kto tego dnia był lepszy. Od stanu 21:21 Hooker i Tom były bezbłędne na kontrach, dzięki czemu cieszyły się z półfinałowego zwycięstwa.To spotkanie było szczególne zwłaszcza dla trenera McCutcheona, który po awansie do finału igrzysk olimpijskich cztery lata temu z męską reprezentacją Stanów Zjednoczonych, tym razem dokonał tej samej sztuki z siatkarkami. Jeżeli Nowozelandczyk powtórzy wyczyn z Pekinu i sięgnie po złoto z dwiema ekipami USA, przejdzie do historii.

USA – Korea Południowa 3:0
(25:20, 25:22, 25:22)

Składy zespołów:
USA: Berg (1), Larson (14), Harmotto (5), Tom (8), Akinradewo (12), Hooker (24), Davis (libero) oraz Haneef-Park (2) i Thompson
Korea Południowa: Kim Sa-Nee, Kim Yeon-Koung (20), Han Song-Yi (13), Jung (7), Yang (4), Kim Hee-Jin (5), Kim Hae-Ran (libero) oraz Han Yoo-Mi (1), Hwang (1) i Lee

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej turnieju olimpijskiego kobiet

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved