Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Andrea Anastasi: Jeden mecz dobry, jeden mecz zły

Andrea Anastasi: Jeden mecz dobry, jeden mecz zły

fot. archiwum

Polacy meczem ćwierćfinałowym pożegnali się z turniejem olimpijskim. Do półfinału po wygranej 3:0 awansowali Rosjanie. - Przez ostatnie dwa lata bardzo rozwinęliśmy się i myślę, że jesteśmy przyszłymi mistrzami świata - powiedział trener Andrea Anastasi.

Włoski szkoleniowiec nie ukrywał, że występ na igrzyskach olimpijskich w Londynie miał postać sinusoidy. – Przez cały turniej mieliśmy jeden mecz dobry, drugi mecz zły. Mamy wielu młodych zawodników i wynieśli oni z niego wiele doświadczeń – przyznał Anastasi. W meczu ćwierćfinałowym natomiast Rosjanie nie pozostawili biało-czerwonym złudzeń, kto zasługuje na awans do strefy medalowej. – Chcieliśmy awansować do finału, ale w meczu z Rosją mieliśmy problem. Nasza zagrywka w szczególności nie była dobra. Nie zagraliśmy w tym spotkaniu naszej najlepszej siatkówki, a rywale mieli dobry dzień – powiedział Anastasi.

Rozżalenia po przegranej nie ukrywał Zbigniew Bartman.Próbowaliśmy grać, ale zabrakło nam argumentów. Rosjanie za to grali dobrze, mieli silną zagrywkę. My byliśmy słabsi, straciliśmy zdolność gry i ataku – mówił. – To bardzo rozczarowujące, a my wracamy do domu jeszcze bardziej rozżaleni – dodał.

Jesteśmy naprawdę zadowoleni, że udało nam się pokonać tak silnego przeciwnika jakim jest Polska. Nasi rywale zagrali dziś dobre spotkanie, choć prawdopodobnie popełnili więcej błędów niż my. Myślimy tylko o tym jak gramy i robimy wszystko jak najlepiej potrafimy. Co będzie, to będzie – cieszył się po awansie do półfinału Maksim Michajłow.Szkoleniowiec Sbornej potwierdził, że to, co wielu mówiło przed tym pojedynkiem, to prawda – ćwierćfinały są najcięższymi starciami. – Ćwierćfinał to zawsze najtrudniejsza gra. Albo grasz dalej, albo odpadasz z rywalizacji. Na moich zawodnikach była pewnego rodzaju psychologiczna presja i nie mogę powiedzieć, że całkowicie sobie z nią poradziliśmy – określił Alekno.Polacy pokazali fantastyczną siatkówkę w fazie grupowej, zwłaszcza w meczu z Włochami. Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się pokonać tych przeciwników, ponieważ w tym roku świetnie grali w Lidze Światowej i innych turniejach. Polacy są zawsze ciężkim rywalami dla nas – dodał na koniec.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved