Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sopocianki w Cetniewie. Do zespołu dołączyła już Magdalena Kuziak

Sopocianki w Cetniewie. Do zespołu dołączyła już Magdalena Kuziak

fot. archiwum

Od tygodnia podopieczne Jerzego Matlaka przebywają na obozie przygotowawczym w Cetniewie, trenując przed inauguracją sezonu 2012/2013. Kilka dni temu, prosto ze zgrupowania kadry juniorek, dotarła młoda libero, Magdalena Kuziak.

Taki obóz służy temu, by dziewczyny zrobiły przede wszystkim swoją pracę. Będą trenowały po 5-6 godzin dziennie na miejscowych obiektach: hali, boisku do plażówki, siłowni – wyjaśnia trener Atomu Trefla Sopot, Jerzy Matlak.Co drugi dzień czeka nas siłownia, co drugi boisko do plażówki, a po południu zajęcia na sali. Jeśli pogoda nie dopisze, cóż, będziemy musieli się dopasować – zaznacza trener.

Obóz w Cetniewie jest kontynuacją dotychczasowych przygotowań, jakie rozpoczęliśmy w Sopocie. Teraz treningi będą dwa razy dziennie, a nie raz jak do tej pory. Co prawda dotychczas jeden trening trwał 3-4 godziny, ale to był jednak jeden trening. Wiąże się to z innym wysiłkiem – tu trzeba przygotować się dwa razy, a czasu miedzy treningami jest niewiele, może ze 4 godziny. Jesteśmy czasowo ograniczeni kolacjami. Po nich będzie mnóstwo zabiegów odnowy. Dziewczyny nie będą uciekały do domów, tylko na nich zostaną i będą korzystały – wyjaśnia trener Matlak. – Będzie też basen, zabiegi wodne, sauny, masaże. To wszystko, jak wspomniałem, będzie po kolacji, więc to tak jakby miały jeszcze trzeci trening. Na pewno będą miały pełne ręce roboty i pójdą spać zapewne dopiero po 24:00. Chciałbym jak najwięcej ćwiczeń przeprowadzać na powietrzu, póki jest taka okazja. W końcu niebawem będziemy zmuszeni trenować na hali, bo nie będzie już letniej aury. Dlatego jeśli tylko będzie taka możliwość, skorzystamy z treningu na świeżym powietrzu.

W tym tygodniu na obóz przygotowawczy sopocianek przyjechała Magdalena Kuziak. Młoda libero mistrzyń Polski przez ostatnich kilka tygodni przebywała na zgrupowaniu kadry juniorek trenujących przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy w Ankarze. Kilka dni temu, po konsultacjach w Giżycku, Kuziak została przesunięta do rezerwy. Nie oznacza to wcale, że libero Atomu Trefla Sopot do Turcji nie pojedzie.źródło: atomtrefl.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved