Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Ryszard Bosek: Musimy pokazać, że też mamy czym postraszyć

Ryszard Bosek: Musimy pokazać, że też mamy czym postraszyć

fot. archiwum

- Rosja to taki zespół, który czując słabość rywala, stawia mu nogę na tętnicy i odbiera powietrze. Oni na pewno nie są lepsi od nas. Jak zaczniemy grać swoje, to Rosjanie będą tracić pewność siebie - powiedział przed meczem Polska - Rosja Ryszard Bosek.

Dobrze, że o awans do strefy medalowej igrzysk olimpijskich polscy siatkarze zagrają z Rosją, a nie z Brazylią?

Ryszard Bosek: – Nie ma znaczenia, trafiło się, co się trafiło, trzeba grać. Przeciwnik jest trudny, z meczu na mecz gra coraz lepiej, na pewno nie będzie łatwo go pokonać. Ale skoro nie zajęliśmy pierwszego miejsca w swojej grupie, to teraz musimy rzucić wszystko, co najlepsze. Na pewno cały czas dużo dobrego mamy. Stać nas na zwycięstwo.

Rosja to potężna zagrywka, wielki blok, siła ataku. Jakie argumenty ma Polska?– Spryt. Oni na pewno będą próbowali grać potrójnym blokiem, a my tę ścianę powinniśmy wykorzystać, obijać ją. Już pokazywaliśmy, że potrafimy to robić, że nie należymy do drużyn, które się tego bloku boją i przez to łatwo przegrywają. Zagrywkę pewnie będziemy zmuszeni przyjmować na trzeci/czwarty metr, a wtedy będziemy atakować z wysokiej piłki. Powinniśmy wziąć przykład z Australijczyków, którzy w meczu z nami pokazali, jak to robić. Oni obijali nam ręce, grali o nasz blok jak chcieli.

Mówi pan, że będziemy przyjmowali nawet na czwarty metr, może więc trener Andrea Anastasi powinien postawić na Pawła Zagumnego, który w trudnych warunkach chyba rozgrywa lepiej?

– Wydaje mi się, że jeżeli 90 procent meczy grał Łukasz Żygadło, to chyba i teraz wyjdzie w pierwszej „szóstce”. To zresztą nieważne. Istotne, żeby wszyscy wyszli grać swoją grę. Jak się odpowiednio skoncentrują, to i z przyjęciem rosyjskiej zagrywki sobie poradzą. Rosjanie będą strzelać, my musimy się dostosować, nie bać się, tylko pokazywać, że też mamy czym postraszyć.

*rozmawiał Łukasz Jachimiak (sport.pl)
**więcej na sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved