Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Przygotowania do sezonu czas zacząć

Przygotowania do sezonu czas zacząć

fot. archiwum

Z początkiem sierpnia drużyna Budowlanych Łódź ruszyła z przygotowaniami do zbliżających się wielkimi krokami rozgrywek PlusLigi Kobiet. Zbudowany przez trenera Macieja Kosmola i prezesa klubu Marcina Chudzika zespół ma poprawić wynik z zeszłego sezonu.

Siatkarki łódzkiego klubu rozpoczęły przygotowania od treningu na plaży. Piasek dostarcza naturalnego obciążenia podczas gry. Dzięki temu zawodniczki po przeniesieniu się z plaży do hali stają się bardziej dynamiczne. Kolejny trening odbył się już w hali. Dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Łodzi i nawiązaniu współpracy pomiędzy klubem Budowlanych Łódź a prezesem Atlas Areny, siatkarki swoje treningi mogą prowadzić w jednej z najnowocześniejszych i największych hal w Polsce. Prezes Atlas Areny Krzysztof Maciaszczyk uważa, że to porozumienie jest ważnym krokiem w kierunku nadania hali sportowego charakteru.

Budowlani Łódź rozpoczęli treningi w niekompletnym składzie. Soraia Neudil Dos Santos, brazylijska atakująca mierząca 191 cm, dołączyła do treningów zaledwie kilka dni później. Po raz pierwszy na parkiecie Atlas Areny można było ją zobaczyć siódmego sierpnia. Siatkarce bardzo podobają się warunki stworzone przez klub w hali.

Marcin Chudzik wyjaśnił nieobecności dwóch zawodniczek. – Luz Delfines Melendez pochodząca z Wenezueli, dołączy do nas 10 września. Powodem tego jest turniej panamerykański, w którym bierze udział wraz ze swoją reprezentacją. Turniej ten odbędzie się w dniach 1-9 września w Brazylii. Drugą zawodniczką, która dołączy do zespołu później, jest Courtney Thompson, która reprezentuje Stany Zjednoczone na igrzyskach w Londynie. Nieobecność dwóch siatkarek, w tym rozgrywającej, nie jest sprzyjającą sytuacją dla zespołu. – Nie jest to super komfortowa sytuacja dla drużyny, że nie jest w komplecie. Będzie mniej czasu na to, by te zawodniczki mogły się zgrać z resztą zespołu – powiedział trener Maciej Kosmol, jednak pogodzony z zaistniałą sytuacją dodał: – Taki jest sport. Jeżeli chce się mieć te lepsze zawodniczki, to trzeba się przyzwyczaić do tego, że występują również z reprezentacją.Kosmol nie chce jednak mówić jeszcze o konkretnych celach. – Na pewno chcemy poprawić wynik z poprzedniego roku, ale o takich ostatecznych celach porozmawiamy we wrześniu, ponieważ wtedy cała drużyna pojawi się na treningu. Budowlani Łódź dokonali wielu zmian w sztabie szkoleniowym. Drugim trenerem, odpowiedzialnym głównie za przygotowanie fizyczne zawodniczek, został Alessandro Lodi. Zmieniono również fizjoterapeutę – jest nim Michał Saganowski. Klub podjął także współpracę ze statystykiem Jakubem Głuszakiem.

Pierwszy sprawdzian zespołu z Łodzi nastąpi 8 września podczas jarmarku wojewódzkiego. Niestety przeciwnik nie jest jeszcze znany. Kolejną próbę sił Budowlani Łódź będą mieli podczas turnieju w Legionowie, który odbędzie się w dniach 16-17 września.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved