Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Nowy trener w Murowanej Goślinie

Nowy trener w Murowanej Goślinie

fot. archiwum

Wicemistrzynie I ligi KS Piecobiogaz Murowana Goślina zakończyły już wakacyjny wypoczynek i rozpoczęły przygotowania do sezonu 2012/2013. Zajęcia od poniedziałku prowadzi nowy trener, bardzo dobrze znany zwłaszcza kibicom z województwa łódzkiego.

Aleksander Klimczyk, bo o nim mowa, prowadził Łódzki Klub Sportowy, Start Łódź, a przez ostatnie dwa lata był szkoleniowcem Jedynki Aleksandrów Łódzki. W międzyczasie odpowiadał za wyniki radomskiej Politechniki. W zespole z Murowanej Gośliny zastąpił grającą trener Irinę Archangielską, która – jak wynika z naszych niepotwierdzonych informacji – wyjechała do Rosji wraz z mężem, który będzie trenerem odnowy w jednym z zespołów koszykarskiej ekstraklasy.

Odkąd w sezonie 2009/2010 siatkarki spod Poznania awansowały do I ligi, dwukrotnie walczyły o promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej. Przed rokiem lepsze okazały się zawodniczki PTPS Piła, natomiast w minionym sezonie pierwsze miejsce zajęła Legionovia Legionowo. Popularnie zwane „Piecyki” dwukrotnie próbowały swoich sił w barażach, jednak za każdym razem lepsze okazywały się akademiczki z Białegostoku.

Czy Aleksander Klimczyk okaże się zbawcą Murowanej Gośliny i za trzecim razem wprowadzi zespół z Wielkopolski do PlusLigi Kobiet? Ciężko stwierdzić. Na pewno były szkoleniowiec Jedynki Aleksandrów Łódzki nie ma ułatwionego zadania, bowiem po minionym sezonie zespół opuściło sześć zawodniczek. Alicja Malinowska i Izabela Śliwa przeniosły się do Chemika Police, natomiast Agata Skiba i Magdalena Fedorów znalazły uznanie w oczach działaczy AZS UEK Kraków. Z Piecobiogazu odeszły również Gabriela Jasińska i Paulina Dutkiewicz-Raś.Warto dodać, że w nowym sezonie na parkietach II ligi kobiet oglądać będziemy zespół UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina, który z kompletem zwycięstw zwyciężył w organizowanym przez siebie turnieju finałowym o awans do rozgrywek centralnych. Drużyna prowadzona przez Ewę Miciul również od poniedziałku rozpoczęła przygotowania do zbliżającego się sezonu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved