Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Laurent Tillie: Lubię stawiać sobie ambitne cele

Laurent Tillie: Lubię stawiać sobie ambitne cele

fot. archiwum

Francuzi pod wodzą nowego szkoleniowca przebywają od 30 lipca na zgrupowaniu w Montpellier. - Zawodnicy ciężko pracują i są zaangażowani. Naszym celem jest zakwalifikowanie się do przyszłorocznych mistrzostw Europy - mówi Laurent Tillie, trener trójkolorowych.

Jak przebiegają przygotowania?

Laurent Tillie: – Jak na razie wszystko idzie dobrze. Zawodnicy ciężko pracują i są zaangażowani. Codziennie mają w sumie pięć godzin zajęć. Rano mamy siłownię i trening siatkarski. Po południu znowu siatkówka, a potem trzy kwadranse zimnych kąpieli w ramach hydroterapii.

Czy zawodnicy już proszą, by zwolnić tempo?– Ponieważ dopiero co wznowiliśmy treningi, myślę, że jest im łatwiej. Nie ma jeszcze zmęczenia, ale z pewnością będą trudne momenty pod koniec przygotowań. Zwracam na to uwagę i w środę rano zawodnicy odpoczywali. W piątek rano także mieliśmy trochę luzu i ćwiczenia na plaży.

Wszyscy zawodnicy są w pełni zdrowi?

– U niektórych odezwały się jakieś niewielkie urazy, ale z czasem stopniowo znikną.

Jak drużyna przeżywa brak obecności na igrzyskach olimpijskich?

– Oczywiście, że są rozczarowani, że w nich nie uczestniczą. Zawodnicy są świadomi, jakie są wymagania wobec drużyn, które grają w Londynie: mało błędów własnych i poprawna gra. Począwszy od ćwierćfinałów, zamierzamy zorganizować wspólne oglądanie meczów. Miło będzie razem dzielić te momenty.

Siłą rzeczy igrzyska olimpijskie są najważniejszym celem…

– Naszym celem jest najpierw zakwalifikowanie się do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Nie wiem, czy za cztery lata nadal będę trenerem, ale moją ideą jest stawiać sobie ambitne cele i robić wszystko, by je osiągnąć.

Jest pan zadowolony z powrotu do hali?

– Minęły ponad dwa miesiące jak nie trenowałem i tego mi brakowało. Pracuję z bardzo oddana ekipą – to mi pozwala bardziej się skoncentrować na trenowaniu drużyny. To bardzo wygodne.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved