Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Pokonali Polaków, a teraz powalczą o złoto

IO: Pokonali Polaków, a teraz powalczą o złoto

fot. archiwum

Brazylijska dwójka dużo łatwiej miała w starciu półfinałowym aniżeli w pojedynku z parą Fijałek/Prudel. Emanuel i Alison awansowali do olimpijskiego finału bez większych problemów, pokonując Łotyszów. O olimpijskie złoto walczyli będą też Brink/Reckermann.

Łotewski duet Smedins/Plavins jedynie pod koniec drugiej odsłony napędził brazylijskim siatkarzom stracha. Wcześniej to już jednak Emanuel i Alison rozdawali karty na boisku, bardzo widoczna była różnica w doświadczeniu obu dwójek. Łotysze bronili się jednak jak mogli, nie była dla nich przeszkodą nawet piłka meczowa. – Zagraliśmy bardzo dobrze. Wiedzieliśmy, że musimy tak zagrać, gdyż nasi rywale wiele potrafią – powiedział po wygranym półfinale Emanuel.Gram z zawodnikiem 12 lat ode mnie młodszym, którego młodość i siłowa gra są dla mnie motywacją do walki w igrzyskach – dodał. Emanuel bliski jest wywalczenia swojego drugiego olimpijskiego złota. Wcześniej w Atenach w 2004 roku stanął na najwyższym stopniu podium z Ricardo Santosem.

Dwa szybkie sety rozegrali z kolei rozegrali Niemcy Brink/Reckermann z holenderskim teamem Nummerdor/Schuil. Na siatce niepodzielnie rządził Reckermann, natomiast jego partner wspierał go świetną postawą w polu. W żadnej z partii „Oranje” nie potrafili znaleźć sposobu na swoich rywali, którzy zmierzą się z Brazylijczykami w meczu o mistrzostwo olimpijskie. – Mamy już na pewno medal, albo złoty, albo srebrny. Jestem dumny z naszego występu w Londynie – powiedział zadowolony Julius Brink.Wiedzieliśmy, że to będzie dobry mecz, dlatego cały czas naciskaliśmy – dodał.

Wyniki półfinałów:
Emanuel/Alison BRA [1] – Plavins/Smedins LAT [17] 2:0
(21:15, 22:20)
Brink/Reckermann GER [3] – Nummerdor/Schuil NED [5] 2:0
(21:14, 21:16)źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved