Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO M: Dziś nie będzie półśrodków…

IO M: Dziś nie będzie półśrodków…

fot. archiwum

Już dziś o 20:30 czasu polskiego biało-czerwoni zmierzą się z rosyjską potęgą. Na tegorocznych igrzyskach olimpijskich to pierwszy mecz Polaków o wszystko. Dziś nie będzie półśrodków - wygrywasz - jesteś bohaterem, przegrywasz...

Presja ogromna, przeciwnicy silni, ale da się ich pokonać. Podopieczni Andrei Anastasiego już nie raz udowodnili, że potrafią wygrywać z najlepszymi, ba… potrafią być najlepsi. Wiara, umiejętności, zaangażowanie i wola walki większa od tej Rosjan – to przepis na pokonanie wschodnich gigantów, którzy mimo słabego występu w Lidze Światowej, teraz odważnie kroczą po medale.

Władimir Alekno jest pewny siły swojej drużyny, która w rundzie eliminacyjnej przegrała tylko z Brazylijczykami. Kibice biało-czerwonych nie wiedzą zaś czego mogą spodziewać się po reprezentantach Polski. Które wcielenie pokażą w dzisiejszym pojedynku o półfinał? Bezdyskusyjnych faworytów z meczów z Argentyńczykami i Brytyjczykami czy bezradnych „klepaczy” ze spotkań z Bułgarią i Australią?

Przygotowania do meczu z Rosją w szeregach polskiej drużyny przebiegają wzorowo. Widać, że każdy zawodnik, każdy członek sztabu szkoleniowego robi wszystko, by jak najlepiej wykonać swoją pracę. – W środę rano mamy wspólne spotkanie, gdzie po raz kolejny omówimy nasz plan gry i to, co musimy robić na boisku jako drużyna. Mamy dużo czasu – wtorkowy wieczór, środowy poranek. Zdążymy się przygotować – powiedział portalowi sport.pl opanowany Anastasi.– Trzeba grać z nimi dobrze technicznie, mądrze. Nabijać dużo piłkę na blok, starać się obijać ręce blokujących. Kiwać, ruszać ich zagrywką, bardzo ważną rolę odegra nasza zagrywka, float – mówił Marcin Możdżonek.

W takim razie plan na grę już jest, tylko co z jego realizacją? A z realizacją, jak wiemy z własnych doświadczeń, to różnie bywa… Jeżeli nie znakomita taktyka, to tak naprawdę o wygranej zadecyduje dyspozycja zawodników, bo chyba wszyscy zgodzą się, że jeżeli któremuś bombardierowi zdarzy się mecz życia, to drużyna, której barw będzie bronił owy siatkarz, jest już jedną nogą w półfinale.

Co ciekawe, jeszcze kilka dni temu Polacy zapewniali, że „dyspozycja na pewno przyjdzie”, „to jeszcze nie jest ich szczyt formy”… Miejmy nadzieję, że trenerzy oraz fizjoterapeuci nie pomylili się, a nasz zespół pokaże dziś Rosjanom i bukmacherom, którzy zdecydowanie stawiają biało-czerwonych w roli przegranych, jak powinno się grać w siatkówkę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved