Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO M: Brazylia pierwszym półfinalistą, Argentyna na kolanach

IO M: Brazylia pierwszym półfinalistą, Argentyna na kolanach

Siatkarze reprezentacji Brazylii zdeklasowali w pierwszym ćwierćfinale ekipę Argentyny i pewnie awansowali do najlepszej czwórki igrzysk olimpijskich. Podopieczni Bernardo Rezende pozwolili zdobyć rywalom ledwie 56 małych punktów.

Początek pierwszej partii to wyrównana gra punkt za punkt, jednak chwilę później Brazylijczycy wrzucili wyższy bieg i na tablicy wyników zrobiło się 16:9. Do tego doszły błędy własne Argentyńczyków, które podziałały na Canarinhos niczym woda na młyn. W końcówce premierowej odsłony urazu dostał Leandro Vissotto i musiał opuścić plac gry. W jego miejsce wszedł Wallace de Souza. Wydarzenia te nie wybiły z rytmu podopiecznych Bernardo Rezende i set padł ich łupem 25:19.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Argentyńczyków, którzy po ataku Rodrigo Quirogi schodzili na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc różnicą jednego punktu (8:7). Zawodnicy Javiera Webbera nie utrzymali jednak dobrej dyspozycji i niedługo potem to Brazylijczycy prowadzili 16:12. Argentyńczycy nie byli w stanie znaleźć recepty na zespół trenera Bernardo Rezende, który pewnie wygrał 25:17, a ostatni punkt w tej części meczu zdobył skuteczną zagrywką Sidão.

Początek trzeciego seta również należał do Argentyńczyków (3:1), lecz podobnie jak w poprzedniej odsłonie, Canarinhos potrzebowali ledwie kilku akcji, by przejąć kontrolę nad meczem. Z dobrej strony pokazał się syn byłego szkoleniowca reprezentacji Polski, Ivan Castellani, który popisał się kilkoma skutecznymi atakami. Na Brazylijczyków było to jednak zdecydowanie za mało. Po zbiciu w wykonaniu Dante Amarala zrobiło się 23:19, a kropkę nad i postawił Murilo Endres.

Drużyna z Brazylii prezentowała 55-procentową skuteczność w ataku przy zaledwie 25% Argentyńczyków. Ponadto zawodnicy Bernardo Rezende popisali się dwoma asami serwisowymi i siedmioma punktowymi blokami. Podopieczni Javiera Webera natomiast oddali ekipie Canarinhos aż 22 punkty po własnych błędach.

Argentyna – Brazylia 0:3
(19:25, 17:25, 20:25)

Argentyna: Conte (10), Quiroga (7), Sole (4), Pereyra (5), Crer (8), De Cecco (1), Gonzales (libero) oraz Castellani (7), Uriarte (1) i Bruno
Brazylia: Rezende (1), Sidão (12), Vissotto (2), Murilo (14), Lucas (5), Dante (8), Sergio (libero) oraz Wallace (11) i Santanac