Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Camper Wyszków przygotowuje się do sezonu

Camper Wyszków przygotowuje się do sezonu

fot. archiwum

Jako pierwsi z zaplecza PlusLigi treningi rozpoczęli siatkarze z Wyszkowa. Gracze Campera przygotowywali się już od 16 lipca. Dziś wyszkowianie wyjadą na zgrupowanie do Dębicy, gdzie zagrają sparingi m.in. z Jadarem Siedlce.

Camper Wyszków znalazł się w gronie pierwszoligowców dzięki zamianie miejscami z mającym kłopoty finansowe GTPS Gorzów Wlkp. Teraz podopieczni Jana Sucha trenują przed debiutem na parkietach pierwszej ligi.

– Rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu najwcześniej ze wszystkich zespołów. Trenujemy bardzo ciężko, aby być w dobrej dyspozycji od początku – powiedział trener Jan Such. To prawda, siatkarze Campera solidnie dostali w kość podczas przygotowań w Wyszkowie, trenowali ciężko dwa razy dziennie. – Głównie pracowaliśmy nad siłą, było też dużo biegania. Wszyscy zawodnicy ciężko pracowali, nikt nie narzeka na urazy. Teraz udajemy się na obóz do Dębicy. Tam w mniejszym stopniu położymy nacisk na siłę. Przede wszystkim chciałbym się skupić na taktyce i zgraniu zespołu – dodał szkoleniowiec Campera.

Podczas obozu przygotowawczego jego siatkarze mają zaplanowany sparing z Jadarem Siedlce. Być może ekipa z Wyszkowa zagra również z mistrzem Polski Asseco Resovią Rzeszów.W Dębicy zespół wybierze również nowego kapitana, bo w szeregach Campera pojawiło się wiele nowych twarzy. Podczas nieobecności zespołu w Wyszkowie, parkiet hali zostanie pomalowany, aby spełniać wymogi stawianie przez siatkarską centralę. Po powrocie z Dębicy podopieczni Jana Sucha będą trenowali na swoich obiektach. We wrześniu Camper zorganizuje silnie obsadzony turniej, w którym mają wziąć udział dwie drużyny z PlusLigi i jedna pierwszoligowa.

– Naszym celem jest z pewnością ósemka. Gdyby udało się wskoczyć do czwórki, to byłoby spore osiągniecie. Jednak wszystko zweryfikuje boisko – zakończył Jan Such.

Siatkarze z Wyszkowa poznali już rywali. I tak, debiutancki sezon na parkietach pierwszoligowych rozpoczną we własnej hali. Podejmą lokalnego rywala Pekpol Ostrołęka. W Pucharze Polski przeciwnikiem Campera w trzeciej rundzie będzie Ślepsk Suwałki. Z pewnością kibice siatkówki z Wyszkowa już nie mogą doczekać się nadchodzącego sezonu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved