Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Todor Aleksjew: Pokazaliśmy, że nie można nas lekceważyć

Todor Aleksjew: Pokazaliśmy, że nie można nas lekceważyć

fot. archiwum

„Azzurri" nie mieli najmniejszych szans w walce z dobrze dysponowanymi Bułgarami i przegrali 0:3. - Pokazaliśmy światu, że nie można nas lekceważyć - przyznał po meczu Todor Aleksjew. Siatkarze z Bałkanów niespodziewanie wygrali grupę A.

Zdecydowana wygrana 3:0 Bułgarów wprawiła w osłupienie cały siatkarski świat. Zespół Najdena Najdenowa borykał się przed igrzyskami olimpijskimi z wielkimi kłopotami wewnętrznymi – wzajemna szarpanina w bułgarskiej federacji, konflikt z Radostinem Stojczewem oraz odejście utytułowanego szkoleniowca wraz z kluczowymi dla tego zespołu siatkarzami w osobie Kazijskiego i Żekowa nie pozwalały wierzyć w dobry występ ekipy bułgarskiej. Jak się później okazało – nic bardziej mylnego. Wygrane z Polską 3:1 czy Włochami 3:0 pokazały, że pomimo słabszego spotkania z Argentyną, Bułgarów trzeba się obawiać, a wielki kryzys jest już za nimi. – Mecz z Włochami był bardzo ciężkim spotkaniem, ale graliśmy naszą najlepszą siatkówkę na światowym poziomie. Nasz występ zasługuje na brawa, bo w zespole jest wielu młodych zawodników, którzy dużo akcji rozwiązują pod wpływem emocji – przyznał po spotkaniu Cwetan Sokołow.

Wygrana z Polakami dodała Bułgarom wiary w siebie, a ogranie w trzech setach Włochów doprowadziło ich do niezwykłej euforii. O sile swojej drużyny przekonany jest Todor Aleksjew. Nikt się nie spodziewał, że możemy tak dobrze zagrać z Włochami. Pokazaliśmy światu, że nie można nas lekceważyć. Kiedy gramy jako zespół i tworzymy kolektyw – nikt nie jest w stanie nas zatrzymać – zakończył przyjmujący.

W zgoła odmiennych nastrojach po tym meczu byli Włosi, którzy nie spodziewali się tak szybkiej porażki z Bułgarami. Zespół Najdenowa zazwyczaj „leżał" siatkarzom z Italii, ale tym razem „Azzurri" nie byli w stanie ograć swych rywali. – Bułgaria zawsze prezentuje ten sam styl gry, ale my musieliśmy w tym spotkaniu rotować naszą taktyką – rozpoczął Ivan Zaytsev.W meczu z Bułgarami próbowałem wszystkiego, ale praktycznie nic nie zdawało egzaminu i przegraliśmy zasłużenie. Co do meczu ćwierćfinałowego – gramy z zespołem USA, który jest „w gazie". Będzie bardzo trudno o wygraną, bo aktualnie gramy słabą siatkówkę – podsumował Zaytsev.W boju o półfinał i awans do strefy medalowej Bułgarzy zagrają jutro z Niemcami o godzinie 22:30, a Włosi o 17:00 rozpoczną walkę ze Stanami Zjednoczonymi. Bułgarzy w przypadku wygranej, w meczu o awans do finału zmierzą się ze zwycięzcą pary Polska – Rosja, natomiast Włosi trafią na lepszego w derbowym spotkaniu pomiędzy zespołami z Ameryki Południowej, a mianowicie na Brazylię lub Argentynę.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved