Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Rafał Legień: Poszukiwaliśmy zawodników będących stąd

Rafał Legień: Poszukiwaliśmy zawodników będących stąd

fot. archiwum

Pierwszoligowy klub z Będzina pod wodzą trenera Rafała Legienia powoli kończy przygotowania kadrowe i zaczyna trening przez zbliżającym się sezonem ligowym. O planach i problemach zespołu opowiadał portalowi sportowezagłębie.pl trener drużyny.

W składzie MKS-u znaleźli się przede wszystkim siatkarze z Będzina i najbliższej okolicy. – Zadecydowały o tym głównie sprawy finansowe oraz mieszkaniowe – mówił w wywiadzie dla serwisu sportowezaglebie.pl trener Rafał Legień. – Poszukiwaliśmy zawodników będących stąd, mających zagłębiowskie korzenie, identyfikujących się z regionem. Bartłomiej Soroka, Tomasz Tomczyk, Damian Zborowski czy Mariusz Syguła to zawodnicy mieszkający w Będzinie lub w miastach ościennych.

W zespole brakuje jeszcze zawodnika, który w nadchodzącym sezonie miałby zastąpić na pozycji środkowego bloku Dariusza Dzierżanowskiego. Władze klubu liczą na to, iż nie dłużej niż w przeciągu tygodnia uda im się wypełnić tę lukę.

Zespół z Będzina trzytygodniowe przygotowania do kolejnego sezonu ligowego na własnych obiektach rozpocznie 30 lipca. Pod koniec sierpnia zespół ma zaplanowany obóz w Milówce, gdzie rozegra kilka meczów sparingowych. – Wrócimy do Będzina pod koniec sierpnia i będziemy już trenować na 100%. Na pewno wystąpimy w turniejach towarzyskich, pierwszy z nich prawdopodobnie odbędzie się w Jaworznie (7-9 września). Możliwe, że podobny turniej odbędzie się również u nas – mówił cytowany przez sportowezaglebie.pl szkoleniowiec.W ubiegłym sezonie Rafał Legień samodzielnie prowadził zespół MKS-u, sprawa ewentualnego asystenta trenera w zbliżających się rozgrywkach ma się wyjaśnić w ciągu najbliższego tygodnia. Celem drużyny z Będzina na sezon 2012/13 ma być awans do najlepszej ósemki I ligi i w miarę dobry występ podczas rozgrywek Pucharu Polski.

– Nasi rywale wciąż się wzmacniają, przeprowadzają ciekawe transfery. Część z nich nie ogłosiła jeszcze oficjalnej kadry, ale sądzę, że liga, tak jak i przed rokiem, będzie bardzo wyrównana, co zagwarantuje dużo emocji kibicom – kończy wypowiedź Rafał Legień.

* wypowiedzi: sportowezaglebie.pl

źródło: sportowezaglebie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved