Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Oskar Kaczmarczyk: Rosjan mamy rozpracowanych

Oskar Kaczmarczyk: Rosjan mamy rozpracowanych

fot. Cezary Makarewicz

O wejście do strefy medalowej Polacy walczyć będą  z Rosjanami. - Znamy ich silne i słabe strony. Chyba wolelibyśmy grać z Brazylią, ale teraz to już nie ma znaczenia - przyznał statystyk reprezentacji Oskar Kaczmarczyk.

Polacy zajęli drugie miejsce w grupie A, a to oznaczało, że o wyłonieniu ich ćwierćfinałowego przeciwnika miało zadecydować losowanie. Biało-czerwoni na tym etapie rozgrywek mogli się zmierzyć z Rosjanami i Brazylijczykami. Okazało się, że o wejście do strefy medalowej podopieczni Andrei Anastasiego będą walczyć z tymi pierwszymi.

Rosjanie nie prezentują aktualnie jakiejś superformy – ocenił w rozmowie z Onet Sport Oskar Kaczmarczyk, który przyznaje, że na tym etapie wolałby jednak grać przeciwko Canarinhos, z którymi Polacy z tym roku kilkukrotnie wygrywali. Ze Sborną biało-czerwoni w tym roku się jeszcze nie mierzyli.

Rosja ma bardzo mocny środek bloku. W jednym meczu dobrze gra Michajłow, w drugim Tietiuchin, a jeszcze w innym Chtiej. Od zawsze silnymi stronami Rosji są zagrywka i blok. Słabych punktów upatrujemy natomiast w przyjęciu i w wahaniach formy – zdradził Kaczmarczyk, który zwraca również uwagę na trudną zagrywkę kolejnego rywala.

Jeśli biało-czerwonym uda się w ćwierćfinale pokonać Rosjan, to w kolejnej fazie turnieju zagrają z Niemcami lub Bułgarami.

źródło: inf. własna, sport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved