Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Andrzej Peć: Na ME mamy trudną grupę, to zmobilizuje dziewczyny

Andrzej Peć: Na ME mamy trudną grupę, to zmobilizuje dziewczyny

fot. archiwum

W zeszłą niedzielę zakończyło się kolejne zgrupowanie polskich juniorek, które pod wodzą Andrzeja Pecia na Mazurach przygotowywały się do zbliżających się w Ankarze mistrzostw Europy. Wraz z biało-czerwonymi trenowała reprezentacja Belgii.

Giżycko to drugie po Miliczu miasto, w którym podopieczne Andrzeja Pecia przygotowywały się do mistrzostw Europy. Polki na Mazurach zameldowały się 26 lipca, a w minioną środę dołączyła do nich reprezentacja Belgii, również startująca w czempionacie Starego Kontynentu. Podczas zgrupowania oba zespoły rozegrały ze sobą dwa oficjalne mecze, raz sparowały bez udziału publiczności.

We wszystkich spotkaniach górą były Belgijki, za każdym razem wygrywając 3:2. – Staraliśmy się przenieść na parkiet to, na czym koncentrowaliśmy się podczas zgrupowania w Giżycku. Niestety nie wszystkie założenia udało się nam w pełni zrealizować, co widać po wyniku tych spotkań – mówi z rozmowie ze Strefą Siatkówki trener reprezentacji Polski juniorek, Andrzej Peć, który podczas meczów kontrolnych dał szansę gry wszystkim swoim zawodniczkom. – Nie chciałem, aby przeciwko Belgii zagrała tylko jedna szóstka. Zależało mi, aby szansę sprawdzenia się otrzymały wszystkie dziewczyny, stąd te wszystkie zmiany – tłumaczy selekcjoner kadry, który szczególnie mocno chwali postawę biało-czerwonych w pierwszym meczu towarzyskim. – Graliśmy bardzo dobrze w zagrywce i na przyjęciu. Niestety po dwóch wygranych setach zespół za bardzo się rozluźnił i zaczął popełniać błędy. Podobnie było w pozostałych meczach w Giżycku – dodaje.

Przed mistrzostwami Europy Andrzej Peć jest pełen optymizmu. Trener wierzy, że na ostatnim obozie w Legionowie jego zespół wyeliminuje niedociągnięcia. – Do tej pory przed ważnymi imprezami międzynarodowymi mecze towarzyskie nie wychodziły nam najlepiej, a już podczas turniejów zespół prezentował się zdecydowanie lepiej. Dlatego i tym razem liczę na dobrą postawę mojej drużyny – mówi szkoleniowiec polskich juniorek. – Na mistrzostwach Europy mamy bardzo mocną grupę. Mam nadzieję, że to zmobilizuje dziewczyny do tego, aby wznieść się na wyżyny. W Turcji każdy mecz musi być lepszy od drugiego. Tylko w taki sposób możemy awansować dalej – dodaje trener, podkreślając, że kluczem do zwycięstwa Polek będzie potężny i skuteczny serwis. – Kto zagrywa, ten wygrywa – mówi stare porzekadło, dlatego na tym turnieju musimy postawić na zagrywkę – tłumaczy szkoleniowiec biało-czerwonych.Trener Peć jest pełen uznania dla reprezentacji Belgii, która również wybiera się na mistrzostwa Europy w Turcji. – Obserwowałem ten zespół już na mistrzostwach kadetek. Wówczas przegrały fazę grupową i pojechały do domu. Spotkaliśmy się również na Europejskiej Olimpiadzie Młodzieży – tłumaczy. – W Giżycku to mój zespół był faworytem. Belgijki nic nie musiały, zagrały swobodnie, na luzie i to przyniosło oczekiwane efekty – zakończył Andrzej Peć.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved