Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Alan Knipe: Polacy dobrze zareagują na porażki

Alan Knipe: Polacy dobrze zareagują na porażki

fot. archiwum

- Polskę oglądałem w kilku meczach. Czy jestem zaskoczony jej wynikami? Oczywiście, chyba każdy jest, jeśli spojrzy na miejsce w rankingu - przyznał szkoleniowiec Amerykanów Alan Knipe. Polacy w środę zagrają z Rosjanami w ćwierćfinale IO.

Rosjanie są wielcy, momentami mają przewagę pod siatką, mogą sprawić ci problemy zagrywką. Ale najważniejsze jest, by wystarczająco zadbać o siebie, o własny styl i poziom gry – ocenił szkoleniowiec reprezentacji Stanów Zjednoczonych Alan Knipe. Jego podopieczni zajęli pierwsze miejsce w grupie B i w kolejnej fazie turnieju zagrają z Włochami. Jedyną ekipą, która pokonała srebrnych medalistów Ligi Światowej podczas turnieju olimpijskiego, byli Rosjanie, którzy wygrali z Amerykanami po tie-breaku.

Z Rosją przegraliśmy, a z Brazylią wygraliśmy, ale nie potrafię na tej podstawie powiedzieć, kto jest lepszy. Nie podjąłbym się stworzenia hierarchii drużyn w tym turnieju –  przyznał Knipe. Grupa B turnieju olimpijskiego bardzo często określana była mianem „grupy śmierci”. Nic dziwnego, bowiem zmierzyły się w niej czołowe ekipy światowego rankingu.

Amerykanie w Londynie bronią złota z poprzednich igrzysk olimpijskich. Jeśli wygrają z Włochami, w półfinale zmierzą się ze zwycięzcami starcia Argentyna – Brazylia.Rosjanie są silni, grają fizycznie i mogą pokonać cię mocnym serwisem – dodaje środkowy USA David Lee. Czy Rosja jest lepsza od Brazylii? – Może, trudno powiedzieć. Wydaje mi się, że wiele drużyn ma problemy – Polska, Włochy, także Brazylia czy Rosja. Niejedna drużyna nie gra na 100 proc. swoich możliwości – uważa Amerykanin.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved