Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skra Bełchatów po wakacjach wróciła do pracy

Skra Bełchatów po wakacjach wróciła do pracy

fot. archiwum

Zawodnicy aktualnego wicemistrza Polski po trzech miesiącach przerwy rozpoczęli treningi, na których stawiło się zaledwie ośmiu siatkarzy. - To i tak więcej niż zazwyczaj - śmiali się zawodnicy, którzy najbliższy czas spędzą na pracy nad siłą i wytrzymałością.

Po blisko trzymiesięcznych wakacjach bełchatowscy siatkarze rozpoczęli treningi. Wspólne, bo wcześniej mieli przygotowywać się do sezonu według indywidualnie rozpisanych planów. Drużyna będzie ćwiczyć w Bełchatowie, a jedyne wyjazdy związane są ze sparingami i turniejami. – Przez pierwszy miesiąc będziemy ćwiczyć na siłowni i basenie – opowiadał trener Jacek Nawrocki. Jednak w najbliższym czasie to nie on będzie nadzorował pracę bełchatowian nad wytrzymałością i siłą. Zastąpią go Daniel Lecouna i Maciej Bartodziejski, Jacek Nawrocki bowiem jest trenerem reprezentacji juniorów, która obecnie przygotowuje się do zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw Europy juniorów rozgrywanych w Polsce i w Danii. I to właśnie tu Nawrocki będzie bardziej potrzebny.

W pierwszym po wakacyjnej przerwie treningu Skry Bełchatów udział wzięło zaledwie ośmiu zawodników. – To i tak więcej niż zazwyczaj gdy zaczynamy – śmiali się siatkarze. Na pierwszym treningu nie było żadnego z nowych zawodników PGE Skry. Yosleyder Cala dołączy do zespołu już niebawem, gorzej wygląda sprawa z Dejanem Vinciciem i Wytze Kooistrą, którzy przygotowują się ze swoimi reprezentacjami do turniejów prekwalifikacyjnych mistrzostw Europy. Odbędą się one na początku września. Później spotka się z kolegami także Michał Winiarski, który wciąż przebywa w Londynie i Aleksandar Atanasijević, którego Serbia właśnie dziś zakończyła swój udział w igrzyskach olimpijskich.

źródło: skra.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved