Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mistrzowie Polski w dobrej formie już na początku przygotowań

Mistrzowie Polski w dobrej formie już na początku przygotowań

fot. archiwum

- Forma zawodników jest, jak na ten etap, bardzo dobra - mówi Andrzej Zahorski. - Jestem spokojny o ich formę i przygotowanie. Ręczę za to głową, że na pewno są na wyższym poziomie niż w ubiegłym roku - dodaje trener od przygotowania fizycznego Resovii.

Czy któryś z zawodników po wakacyjnej przerwie wrócił z nadwagą?

Andrzej Zahorski:Generalnie nadwagi nie ma. Poziom tkanki tłuszczowej a poziom tkanki mięśniowej jest inny niż w okresie startowym i to jest normalne. Co innego jest ćwiczyć na siłowni i w terenie, a co innego być w trakcie sezonu w meczu, gdzie są zupełnie inne obciążenia.

Jak będą wyglądały przygotowania na tym pierwszym etapie?To będzie standardowy sposób przygotowań. Dużo ćwiczeń na siłowni, w terenie i stopniowe wchodzenie w zajęcia specjalistyczne, czyli z piłką. Na początku mamy 6 zawodników plus dwóch młodych i jeden sprowadzony gościnnie, czyli Tomek Józefacki. Pierwszy miesiąc będzie najbardziej obciążający. W tym okresie, kiedy będziemy wchodzić w obciążenia, planujemy do południa 4 siłownie tygodniowo, a do tego 2-3 zajęcia w terenie. Po południu, już w hali, zajęcia poprzedzone będą dłuższą rozgrzewką, także pod kątem poprawiania zdolności motorycznych, może z wyjątkiem szybkości, ponieważ w tym okresie jest jeszcze na to za wcześnie.

Czyli od samego początku przygotowań mocno zaczynacie?

Tak, ponieważ wiem, że zawodnicy są przygotowani i nie mają braków fizycznych. Jak już powiedziałem wcześniej, daję sobie rękę czy głowę nawet obciąć, że chłopcy są świadomi i dobrze przygotowani do treningów na pełnych obrotach.

Kiedy dołączy do zespołu pozostałych siedmiu zawodników, którzy walczą na igrzyskach olimpijskich w Londynie?

Mam nadzieję, że jak najpóźniej, bo to oznaczałoby, że będą grali o medale, czyli do 12 sierpnia. Wszyscy serdecznie im tego życzymy. Jak zagrają swój ostatni mecz, to będzie nam łatwiej określić, kiedy do nas dołączą. O tym jednak zadecyduje trener Andrzej Kowal. Myślę, że na pewno kilka dni wolnego otrzymają.

Czy dla nich będzie przygotowany jakiś inny cykl treningowy?

Oni są w formie startowej i wystarczy im kilka dni wolnego, żeby odpoczęli psychicznie od tego, co się w tej chwili dzieje. Fizycznie też potrzebują odpoczynku, bo po lidze mieli tylko parę dni przerwy i od razu wzięli się do ostrej pracy w Spale. Oni są na takim poziomie, że ta przerwa po igrzyskach nie spowoduje jakichś większych strat tych wszystkich parametrów motorycznych. Na pewno wejdą od razu w trening na takim etapie, na którym będzie ta szóstka, którą teraz dysponujemy.

Rozmawiał: Rafał Myśliwiec
Więcej w Super Nowościach

źródło: supernowosci24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved