Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Marcin Możdżonek: Jak się bardzo chce, to dużo rzeczy nie wychodzi

Marcin Możdżonek: Jak się bardzo chce, to dużo rzeczy nie wychodzi

fot. archiwum

- Jesteśmy źli na siebie, niestety. Brazylia lub Rosja to na pewno silniejsze drużyny niż Niemcy lub Serbia, ale tutaj, na igrzyskach, teoria mija się z praktyką - mówił po porażce z Australią Marcin Możdżonek i zdradził, co po meczu powiedział zawodnikom trener Anastasi.

Środkowy z Olsztyna, na którego twarzy trudno wyczytać emocje niezależnie od tego, czy zespół wygrywa, czy przegrywa, o porażce mówił tak: – Zespół z Australii zagrał dużo lepiej. My graliśmy słabo w ataku, mieliśmy niską skuteczność, a oni z kolei bardzo dobrze grali w kontrze i w bloku. To jest zresztą jedna z najlepiej blokujących drużyn w tym turnieju. Pewnie stąd nasze kłopoty.

Koncentracja? Czegoś na pewno zabrakło. Każdy bardzo chciał, ale często jest tak, że jak się bardzo chce, to dużo rzeczy nie wychodzi – dodał Możdżonek.

Gdyby Polacy wygrali z Australią 3:0, byliby pewni pierwszego miejsca w grupie i w ćwierćfinale zagraliby z Niemcami lub Serbią. Porażka oznacza drugie lub trzecie miejsce i ćwierćfinał z Brazylią lub Rosją. Czy siatkarze są wkurzeni z powodu niewykorzystanej szansy na teoretycznie słabszego rywala?Jesteśmy źli na siebie, niestety. Brazylia lub Rosja to na pewno silniejsze drużyny niż Niemcy lub Serbia, ale tutaj, na igrzyskach, teoria mija się z praktyką – stwierdził Możdżonek.

Trener Anastasi tuż po meczu, na boisku, powiedział nam: "Spokojnie. Panowie, teraz przed nami ćwierćfinał. Wyrzućmy z głów wszystko to, co było do tej pory". Czy da się to wyrzucić? Uważam, że się da – mówił kapitan reprezentacji Polski.

Więcej w serwisie sport.pl
Autor: Łukasz Cegliński

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved