Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Łódzki Projekt Plażówka 2012

Łódzki Projekt Plażówka 2012

fot. archiwum

Siatkówka plażowa staje się coraz popularniejsza. Pod koniec lipca rozegrano turniej Plaża Janówka 2012 oraz III turniej eliminacyjny o Puchar Manufaktury Kobiet. Koordynatorem zawodów z cyklu Projekt Plażówka 2012 był Klub Sympatyków Piłki Siatkowej.

Organizatorem rozgrywanego po raz drugi turnieju Plaża Janówka było Stowarzyszenie Rozwoju Justynowa i Janówki, które organizuje również coroczny bieg na 10 km – Dycha Justynów-Janówka. Wszystkie mecze rozgrywane były w pełnym wymiarze, czyli do dwóch wygranych setów, co jest rzadkością wśród łódzkich turniejów. Już pierwsze spotkania przyniosły wiele emocji i obfitowały w efektowne zagrania. Jako pierwsza na boisko wyszła, wymieniana w roli faworyta do zwycięstwa w całym turnieju, para Skoneczny/Biernat, a jej przeciwnikiem był lider rankingu "Projekt Plażówka" Konrad Biernacki, w tym turnieju grający z Adamem Terką. Jak przystało na faworyta, siatkarze Skoneczny/Biernat kontrolowali przebieg spotkania, wygrywając 2:0 (21:16; 21:17).

W kolejnych pojedynkach nie brakowało emocji oraz niespodzianek, do których można zaliczyć odpadnięcie z turnieju już w pierwszej rundzie, po dwóch porażkach pary Kałucki/Kowalski. Zawody Plaża Janówka 2012 nie były również szczęśliwe dla Konrada Biernackiego. Lider rankingu, po porażce 0:2 (19:21, 16:21) w meczu przeciw dobrze spisującym się zawodnikom Broniarek/Kubacki, zakończył turniej na 7 miejscu. Awans do najlepszej czwórki pary Broniarek/Kubacki był niewątpliwie największą niespodzianką zawodów.

W półfinale przyszło im zmierzyć się z niepokonanymi jak do tej pory siatkarzami Chrobot/Kobierecki, którzy w drodze do półfinału pokonali między innymi parę Kłaczek/Ignatowski. W pojedynku tym nie było niespodzianki. W przekonujący sposób, wygrywając 2:0 (21:9, 21:17), do finału awansowała para Chrobot/Kobierecki. Drugi półfinał to konfrontacja pomiędzy parą Skoneczny/Biernat oraz Łoś/Andrzejczak. Zaskakująco łatwo poradzili sobie z przeciwnikami ci drudzy, zwyciężając 2:0 (21:14, 21:16).Mecz o trzecie miejsce to zażarta walka o każdą piłkę. Pierwszy set, dość nieoczekiwanie, padł łupem pary Adrian Broniarek/ Jakub Kubacki. W drugiej partii faworyci – Skoneczny/Biernat – zdołali odnaleźć właściwy dla nich rytm gry i odrobili straty, doprowadzając tym samym do tie-breaka. W decydującym secie bardzo długo utrzymywała się walka punkt za punkt, jednak w końcówce meczu bardzo dobrymi zagrywkami popisał się Maciej Biernat, który po zwycięstwie 2:1 (19:21, 21:16, 15:12) wraz z Mateuszem Skonecznym mógł cieszyć się z brązowego medalu.

W spotkaniu finałowym Plaży Janówki 2012 pomiędzy Łosiem/Andrzejczakiem a Chrobotem/Kobiereckim zgromadzeni kibice mogli podziwiać siatkówkę plażową na naprawdę wysokim poziomie. Mecz obfitował w efektowne ataki, obrony oraz bloki, a zakończył się zwycięstwem 2:0 (21:17, 21:17) oraz triumfem w całym turnieju pary Chrobot/Kobierecki.

Kiedy mężczyźni rywalizowali w Janówce, na rynku w Manufakturze odbył się III turniej eliminacyjny o Puchar Manufaktury Kobiet. Fundatorem nagród dla najlepszych zespołów był Isostar. Ze względów organizacyjnych związanych z występami pokazowymi rugbistów Budowlanych Łódź, panie rozgrywały jednego seta, grając do 15 punktów. Do pierwszego półfinału awansowały siatkarki Daria Nowogórska/Marta Raźniewska oraz Joanna Rzepecka/Edyta Biernat. Początek spotkania to wyrównany pojedynek do stanu 7:7, kiedy to para Nowogórska/Raźniewska przejęła inicjatywę w meczu, sukcesywnie powiększając przewagę i zwyciężając 15:11.

Drugi półfinał pomiędzy Martyną Witkowską/Agnieszką Leśniewicz a Kamilą Dalkowską/Karoliną Rzempowską miał od początku pojedynku zdecydowanie jednostronny przebieg. Bardzo dobra gra siatkarek Witkowska/Leśniewicz pozwoliła tym zawodniczkom awansować do finału w przekonujący sposób, wygrywając 15:7.

Po takiej porażce para Dalkowska/Rzempowska nie zwiesiła głów i w meczu o 3. miejsce od początku to te zawodniczki narzuciły swój styl gry, nie pozwalając swoim rywalkom, Rzepeckiej/Biernat, na zbyt wiele. Te pierwsze, dzięki zdecydowanej wygranej 15:7, stanęły na najniższym stopniu podium.

Finał pomiędzy Darią Nowogórską/Martą Raźniewską a Martyną Witkowską/Agnieszką Leśniewicz rozpoczął się od dwupunkowego prowadzenia tych drugich i utrzymywał się do stanu 4:6. Jednak po bardzo efektownym bloku Nowogórskiej na tablicy widniał wynik 6:6. Od tego momentu toczyła się zacięta walka punkt za punkt, aż do wyniku 11:11. W końcówce spotkania lepiej zaprezentowały się Nowogórska/Raźniewska, zwyciężając 15:12, a tym samym cały turniej.

W czołówkach rankingów "Projekt Plażówka 2012" bez zmian. Wśród kobiet prowadzi Martyna Witkowska, która powiększyła swoją przewagę nad drugą Anną Kurzdym . Natomiast wśród mężczyzn liderem jest Konrad Biernacki, którego goni Adam Chrobot.

Finał Pucharu Manufaktury Kobiet zostanie rozegrany w następny weekend.

Wyniki turnieju Plaża Janówka 2012:

1.    Adam Chrobot/Michał Kobierecki
2.    Adam Łoś/Konrad Andrzejczak
3.    Mateusz Skoneczny/Maciej Biernat
4.    Jakub Kubacki/Adrian Broniarek
5-6  Maciej Ignatowski/Piotr Kłaczek
Michał Nowak/Piotr Nockowski
7-8  Konrad Biernacki/Adam Terka
Paweł Kryda/Adrian Zalewski
9-12 Patryk Józefowicz/Adam Milczarek
Kamil Ignatowski/Bartosz Misztal
Piotr Strożek/Wojciech Sowiak
Mateusz Kowalski/Nikodem Kałucki

Półfinały:
Chrobot/Kobierecki – Kubacki/Broniarek 2:0
(21:9, 21:17)
Łoś/Andrzejczak – Skoneczny/Biernat 2:0
(21:14, 21:16)

O 3. miejsce:
Kubacki/ Broniarek – Skoneczny/Biernat 1:2
(21:19, 16:21, 12:15)

Finał:
Chrobot/Kobierecki – Łoś/Andrzejczak 2:0
(21:17, 21:17)

Wyniki III turnieju eliminacyjnego o Puchar Manufaktury Kobiet:

1. Daria Nowogórska/Marta Raźniewska
2. Martyna Witkowska/Agnieszka Leśniewicz
3. Kamila Dalkowska/Karolina Rzempowska
4. Joanna Rzepecka/Edyta Biernat
5-6 Aleksandra Fokczyńska/Paulina Sukiennik
Katarzyna Zajączkowska/Agnieszka Wysocka
7-8 Marta Kłaczek/Joanna Biniecka
Agnieszka Robak/Magdalena Kociołek

Półfinały:
Nowogórska/Raźniewska – Rzepecka/Biernat 15:11
Witkowska/Leśniewicz – Dalkowska/Rzempowska 15:7

O 3. miejsce:
Rzepecka/Biernat – Dalkowska/Rzempowska 7:15

Finał:
Nowogórska/Raźniewska – Witkowska/Leśniewicz 15:12

Ranking "Projekt Plażówka 2012" kobiet:

1. Martyna Witkowska 1186 pkt.
2. Anna Kurzdym 1026 pkt.
3. Karolina Rzempowska 998 pkt.
4. Agnieszka Leśniewicz 852 pkt.
5. Edyta Biernat 804 pkt.

Ranking "Projekt Plażówka 2012" mężczyzn:

1. Konrad Biernacki 2148 pkt.
2. Adam Chrobot 1998 pkt.
3. Maciej Biernat 1717 pkt.
4. Krzysztof Kłaczek 1666 pkt.
5. Mateusz Skoneczny 1637 pkt.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved