Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Bartosz Kurek: Nie gramy równo

Bartosz Kurek: Nie gramy równo

fot. archiwum

- Co się stało? Zagraliśmy słabo, przegraliśmy całkowicie zasłużenie, dlatego należą się gratulacje drużynie Australii - komentował porażkę Bartosz Kurek. - Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że trafimy teraz na kogoś silniejszego w ćwierćfinale.

Bartosz Kurek w meczu z Australią atakował najczęściej – aż 32 razy, ale skuteczność zakończonych ataków miał dosyć słabą – 21,88 procent. O wiele lepiej w tym elemencie wypadł wprowadzony z ławki Jakub Jarosz, który przy 23 zbiciach osiągnął 30,43 procent skuteczności. Najlepszy na boisku w tym elemencie był jednak Nathan Roberts z ponad 38-procentową skutecznością przy 31 atakach.

Naszym największym problemem jest to, że nie gramy równo. Nie wiem, czym to jest spowodowane, mam nadzieję, że w ćwierćfinale wypadniemy o niebo lepiej – dodaje nasz przyjmujący. – Czy to był nasz jedyny słabszy dzień na turnieju olimpijskim? Jeden słabszy dzień mieliśmy już w meczu z Bułgarią i teraz to się powtórzyło. Musimy coś zrobić, jakoś zadziałać. Mam nadzieję, że wspólnie jakieś wnioski wyciągniemy i sobie w tej sytuacji poradzimy.

Próbowaliśmy zrobić, co w naszej mocy, staraliśmy się wrócić do walki w piątym secie, by wygrać cały mecz 3:2, ale się nie udało. Obrona to jeden z elementów, który świetnie funkcjonował w drużynie Australii. Nie wiem, dlaczego słabo wypadliśmy w ataku, próbowaliśmy, jak mogliśmy – rozkładał ręce Jakub Jarosz.Teraz koncentrujemy się już na ćwierćfinale.Rozmawiał: Michał Białoński

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved