Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Andrea Anastasi: To problem z mentalnością zawodników

Andrea Anastasi: To problem z mentalnością zawodników

fot. archiwum

Po dość niespodziewanej porażce biało-czerwonych w meczu z Australią, teraz pozostało nam już tylko czekać na to, jak ułożą się kolejne spotkania i na której pozycji w grupie ostatecznie uplasują się Polacy. - Graliśmy bardzo źle - przyznał Andrea Anastasi.

Przegraliśmy. Graliśmy bardzo źle i nie przegralibyśmy, gdybyśmy grali choć odrobinę lepiej – powiedział po meczu wściekły Andrea Anastasi. W dzisiejszym meczu reprezentacja Polski uległa drużynie z 22. miejsca w rankingu FIVB.

Nie umiem tego wytłumaczyć. Nie wiem co powodowało, że nie kończyliśmy tylu piłek i większość z nich wychodziła w aut. Nie mieliśmy problemów technicznych, to były raczej problemy mentalne – skomentował to spotkanie selekcjoner reprezentacji Polski.

Zbigniew Bartman był jednym z zawodników, którzy w ostatnim secie spotkania próbowali przedłużyć bieg spotkania. – Nie graliśmy za dobrze. Nie byliśmy dobrze przygotowani taktycznie. Sądzę, że grając w ten sposób, przegralibyśmy z każdym – skomentował przebieg meczu polski atakujący.Nikt dziś nie spodziewał się, że tegoroczni złoci medaliści z Sofii mogą stracić chociażby jednego seta. Jednakże to zespół Australii był o wiele lepiej dysponowany i przygotowany. – Długo zajęło nam przygotowanie do gry, żeby osiągnąć taki poziom i móc mierzyć się z najlepszymi – powiedział po meczu Thomas Edgar.

Nie wszyscy do końca potrafią stwierdzić, co wpłynęło na tak niski poziom gry Polaków. Swoje najlepsze strony pokazał za to zespół argentyńskiego szkoleniowca Jona Uriarte, który po meczu stwierdził: – Po raz pierwszy jesteśmy na igrzyskach i okazał się to dla nas świetny turniej. Pokazaliśmy wszystko co najlepsze, wygrywając z jedną z najlepszych drużyn na świecie, mimo że jako drużyna gramy ze sobą zaledwie trzynaście miesięcy. Ta grupa zawodników jest bardzo bystra, postęp w ich grze jest ogromny. Wierzę, że oni mogą naprawdę dużo osiągnąć.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved