Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wysoki poziom i zacięta walka w Beach Ball Tour w Szczecinie

Wysoki poziom i zacięta walka w Beach Ball Tour w Szczecinie

Zawodnicy startujący w turnieju głównym Beach Ball Tour w Szczecinie rywalizowali na przemian w upale, deszczu, burzy, a w połowie turnieju sędzia główny przerwał zawody na 30 minut z powodu padającego gradu.

W zmiennych warunkach atmosferycznych, ale na bardzo wysokim poziomie toczył się kolejny turniej eliminacyjny Beach Ball Tour w Szczecinie. Już od pierwszych gier mecze były zacięte i mimo małej liczby tie-breaków wszystkie pary musiały się mocno napracować, żeby wygrać swoje spotkania. Po raz kolejny para Jarosław Lech/Damian Wojtasik pokazała, że gra w turniejach miejskich to ich wyjątkowo silna strona. W pierwszym spotkaniu pokonali po zaciętym, trzysetowym boju parę Marcin Nowak/Maciej Kusaj, a następnie ograli parę Brożyniak/Dzikowicz. W walce o ćwierćfinał trafili na aktualnych mistrzów Europy do lat 19, Bartosza Kujawiaka i Michała Bryla. To była trudna przeprawa dla Lecha i Wojtasika,  bowiem przegrali pierwszego seta 15:21. W drugim byli wyraźnie lepsi i zwyciężyli 21:14. Tie-break był bardzo zacięty. Walka toczyła się punkt za punkt, ale w końcówce lepiej zagrała turniejowa jedynka i to ona bez porażki zameldowała się w półfinale.

Para Dawid Popek/Michał Makowski jest w coraz wyższej formie. W szczecińskim turnieju pokazali, że rozumieją się coraz lepiej i mogą być groźni dla każdego przeciwnika. W pierwszym meczu nie dali szans parze Baran/Baran, a w drugiej rundzie pokonali gładko parę rozstawioną z numerem dwa, Maciej Kosiak/Maciej Rudol, 2:0. W ćwierćfinale grali z aktualnymi mistrzami Polski, Sebastianem Sobczakiem i Piotrem Janiakiem. Było to porywające spotkanie, najlepsze podczas sobotnich zmagań. W pierwszym secie Sobczak i Janiak zdemolowali rywali, wygrywając 21:12. W drugim secie Popek z Makowskim potrafili się zmobilizować i wygrali 21:15. Tie-break był bardzo zacięty, ale lepiej zaczęli aktualni mistrzowie Polski. Prowadzili już 12:9 i wydawało się, że jest już po meczu. Od tego momentu grała już tylko jedna para – Makowski/Popek. Po wspaniałych obronach Popka i atakach Makowskiego odrobili straty i wygrali ostatecznie 18:16 w trzecim secie. Nie oznacza to jednak końca szans dla pary Sobczak/Janiak. W niedzielnym, porannym meczu zmierzą się z parą Dominik Witczak/Michał Michalak i to oni będą faworytem tego spotkania.

Jutro poznamy decydujące rozstrzygnięcia w szczecińskim turnieju. Jeżeli pogoda nie przeszkodzi, na pewno będziemy świadkiem doskonałego turnieju. Już w sobotę zawodnicy pokazali wysoki poziom, więc jutro możemy spodziewać się siatkówki plażowej na najwyższym poziomie.