Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Niepokonani Dawid Popek i Michał Makowski wygrali w Szczecinie

Niepokonani Dawid Popek i Michał Makowski wygrali w Szczecinie

fot. archiwum

To był kolejny udany występ pary Dawid Popek, Michał Makowski. Po zdobyciu drugiego miejsca w turnieju w Krynicy Morskiej, tym razem zajęli pierwsze miejsce w miejskim turnieju w Szczecinie. W finale, tak jak dwa tygodnie temu, pokonali parę Lech/Wojtasik.

Niedzielne finały były bardzo interesujące i już na początku doszło do wielkiej niespodzianki. Grająca o awans do półfinału para Piotr Kantor/Bartosz Łosiak nieoczekiwanie uległa swoim młodszym kolegom z kadry Polski, Michałowi Brylowi i Kacprowi Kujawiakowi 1:2. To nie był udany występ naszej eksportowej pary. Występ w Szczecinie zakończyli na miejscach 5-6 i ich występ to spore rozczarowanie.

W zupełnie innych nastrojach wracają do domu zawodnicy rozstawieni z numerem pierwszym w turnieju, Jarosław Lech/Damian Wojtasik. Zawodnicy będący specjalistami od gry w miastach, gdzie nie zaznali jeszcze porażki, prezentowali się bardzo dobrze od początku turnieju w Szczecinie. W półfinale zmierzyli się z Piotrem Janiakiem i Sebastianem Sobczakiem i była to powtórka półfinału z Krynicy Morskiej. Rewanż nie udał się aktualnym mistrzom Polski. Wojtasik i Lech grali bardzo dobrze i udowodnili, że są bardzo dobrze przygotowani do zawodów w Szczecinie. Zarówno w pierwszym, jak i drugim secie wygrywali decydujące piłki i awansowali do finału.

W finale na Wojtasika i Lecha czekali już Dawid Popek i Michał Makowski, którzy w drugim półfinale po tie-breaku pokonali parę Kujawiak/Bryl. Finał był rewanżem za poprzedni turniej Beach Ball Tour w Krynicy Morskiej, gdzie również zmierzyły się te pary i zwycięsko z tej walki wyszli Wojtasik z Lechem. Od początku spotkania widać było dużą motywację i chęć zwycięstwa u pary Makowski/Popek. Potężne ataki Makowskiego oraz dobra gra w obronie Dawida Popka były kluczem do wygrania pierwszego seta 21:18. W drugiej odsłonie do roboty wzięli się Wojtasik z Lechem, ale przeciwnicy byli wyjątkowo dobrze dysponowani i zdeterminowani, kontynuowali dobrą grę, a walka toczyła się punkt za punkt. Końcówka drugiego seta należała ponownie do pary Makowski/Popek i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w turnieju Beach Ball Tour w Szczecin. Był to jednocześnie udany rewanż za ostatni turniej w Krynicy Morskiej i pierwszy raz stanęli na najwyższym stopniu podium w tegorocznym cyklu Beach Ball Tour. Było to jak najbardziej zasłużone zwycięstwo, ponieważ para nie przegrała żadnego meczu w Szczecinie. Wynik ten jest znakomitą prognozą przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski w Niechorzu.Jarosław Lech i Damian Wojtasik ukończyli turniej na drugim miejscu i była to pierwsza porażka tej pary w turnieju miejskim. Niemniej był to bardzo udany turniej dla tej pary i dobry prognostyk przed finałami. Do wysokiej formy wracają Piotr Janiak i Sebastian Sobczak, którzy ukończyli zawody na miejscu trzecim, pokonując w walce o podium parę Kacper Kujawiak/Michał Bryl w dwóch setach.

Miasto Szczecin było ostatnim przystankiem Beach Ball Tour przed wielkim finałem w Niechorzu. Pary zaprezentowały bardzo wysoki poziom i za tydzień możemy spodziewać się jak najlepszej gry w wykonaniu najlepszych polskich siatkarzy plażowych. Przypominamy, że dwadzieścia cztery najlepsze pary męskie i szesnaście par żeńskich rozpoczną finały w piątek 10.08 na boiskach sportowych przy Latarni Morskiej.

Ćwierćfinały:
Lech Jarosław/Wojtasik Damian – Bryl Michał/Kujawiak Kacper 2:1
(18:21, 21:14, 18:16)
Makowski Michał/Popek Dawid – Sobczak Sebastian/Janiak Piotr 2:1
(12:21, 21:15, 18:16)
Sobczak Sebastian/Janiak Piotr – Witczak Dominik/Michalak Michał 2:0
(21:18, 21:18)
Bryl Michał/Kujawiak Kacper – Kantor Piotr/Łosiak Bartosz 2:1
(16:21, 21:16, 15:12)

Półfinały:
Lech Jarosław/Wojtasik Damian – Sobczak Sebastian/Janiak Piotr 2:0
(21:19, 21:19)
Makowski Michał/Popek Dawid – Bryl Michał/Kujawiak Bartosz 2:1
(17:21, 21:14, 15:12)

Mecz o 3. miejsce:
Sobczak Sebastian/Janiak Piotr – Bryl Michał/Kujawiak Bartosz 2:0
(22:20, 21:16)

Finał:
Makowski Michał/Popek Dawid – Lech Jarosław/Wojtasik Damian 2:0
(21:18, 21:18)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved