Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Andrzej Niemczyk: Musimy cały czas być skoncentrowani

Andrzej Niemczyk: Musimy cały czas być skoncentrowani

fot. archiwum

W olimpijskim turnieju siatkarzy do rozegrania pozostała jeszcze tylko jedna kolejka spotkań grupowych. - Spodziewałem się, że Argentyna może wygrać z Bułgarią - przyznał w rozmowie z Wirtualną Polską Andrzej Niemczyk.

W sobotę Polska reprezentacja odniosła trzecie zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Tym razem Polacy zdecydowanie pokonali gospodarzy imprezy Brytyjczyków 3:0. Trener Andrzej Niemczyk podkreślił, że wbrew pozorom takie mecze należą do najcięższych na turniejach. – Takie mecze są jednymi z najtrudniejszych. Bardzo ciężko zachować odpowiedni poziom koncentracji przez całe spotkanie. Choć zawodnicy starają się zmobilizować na 100%, to nie zawsze im się to udaje.

Trener jednocześnie zaznaczył, że Polacy nie mieli takich problemów. – Uważam, że nasza ekipa była wystarczająco zmobilizowana. Wykonała swoje założenia. Wygrała łatwo 3:0, a co istotne – również wyniki w poszczególnych setach były dla nas bardzo korzystne.

Niemczyk przypomniał, że na wyspach siatkówka nie jest popularną dyscypliną sportu. – W Wielkiej Brytanii siatkówka dopiero raczkuje. Od niespełna 20. lat uprawia się tam ten sport. Dlatego tym bardziej trzeba podkreślić pracę wykonaną przez Brytyjczyków. Mają drużynę grającą siatkówkę, której nie trzeba się wstydzić – powiedział były trener reprezentacji Polski kobiet. – Dobrą robotę wykonuje tam Harry Brooking, który poukładał ten zespół – dodał.Sobotnie wyniki w „polskiej” grupie ułożyły się bardzo korzystnie dla naszej reprezentacji – Argentyna pokonała Bułgarię 3:1. Wynik ten daje Polakom prowadzenie w grupie po 4 kolejkach spotkań. – Spodziewałem się, że Argentyna może wygrać z Bułgarią. Jest to bardzo młoda drużyna, grająca szybką i kombinacyjną siatkówkę. Bułgarzy nie zagrali tym razem tak perfekcyjnie jak w meczu z Polską. Nie odrzucili Argentyńczyków od siatki zagrywką, co umożliwiło drużynie z Ameryki Płd. kombinacyjną grę – powiedział Niemczyk.

Trener odniósł się również do meczu Włochy – Australia, w którym reprezentanci Italii niespodziewanie męczyli się z drużyną z Antypodów i ostatecznie wygrali jedynie 3:2. – Włosi chcieli wygrać ten mecz na stojąco. Przegrali pierwszą partię, później zaczęli się mobilizować. Gdy wrzucili drugi i trzeci bieg, różnica klas stała się widoczna i ostatecznie to oni wygrali spotkanie.

Niemczyk podkreślił, że męczarnie Włochów były ostrzeżeniem dla naszej reprezentacji. – Ten mecz był przestrogą dla nas. Musimy cały czas być skoncentrowani, gdyż w ostatecznym rozrachunku będą liczyły się sety, a nawet małe punkty. Jeśli zlekceważymy rywala, to Australijczycy szybko wykorzystają naszą niefrasobliwość – powiedział.

W drugiej grupie trwa zacięta walka o pierwsze miejsce. Bardzo dobrą grę prezentują Amerykanie, również Rosjanie i Brazylijczycy są mocni. Trener Andrzej Niemczyk zaznaczył, że spodziewał się zamieszania w tej grupie. – Są tam trzy zespoły walczące o 1. miejsce. Pozostałe drużyny rywalizują jedynie o 4. pozycję – powiedział. Według szkoleniowca pewnym zaskoczeniem jest słabsza gra Brazylii. – Może okazać się, że to Brazylia wyjdzie z grupy na 4. miejscu. W ostatnim meczu zespół ten strasznie męczył się z Serbami i wygrał tylko 3:2.

Zdaniem Niemczyka, jeśli polski zespół wyjdzie z grupy na pierwszym miejscu, to niezależnie na kogo trafi, będzie to faktycznie najsłabsza drużyna z drugiej grupy. – Na pewno 4. zespół z tamtej grupy jest najsłabszym zespołem, niezależnie od tego, jakiego koloru jest jego flaga. Nie powinniśmy się sugerować nazwą kraju.

W opinii Andrzeja Niemczyka jest czterech głównych faworytów do złotego medalu. – Amerykanie, Rosjanie, Brazylijczycy i Polacy to czterej główni faworyci do złota. Mogą się włączyć Włosi. Wszyscy grają na podobnym poziomie. O zwycięstwie decyduje forma dnia. Bardzo ważna jest stabilność gry i odporność mentalna. Co najistotniejsze, obie te cechy polski zespół posiada – optymistycznie ocenia Niemczyk.

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved