Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piotr Sobolewski: Mogę obiecać walkę w każdym meczu

Piotr Sobolewski: Mogę obiecać walkę w każdym meczu

fot. archiwum

Piotr Sobolewski w sezonie 2012/2013 poprowadzi Stal Mielec. Na tę chwilę nie chce on jednak składać żadnych deklaracji, a jedyne, co obiecał, to walka w każdym meczu. - Nie mogę zagwarantować wyników, bo to wróżenie z fusów - mówił.

Piotr Sobolewski, który w ubiegłym roku przejął schedę po Mariuszu Bujku i trenował Chemika Police, w nadchodzącym sezonie zasiądzie na stołku trenerskim pierwszoligowej Stali Mielec. Pochodzący ze Starogardu Gdańskiego Sobolewski miał duży udział w budowaniu składu mieleckiego zespołu i większość transferów było z nim konsultowanych. Na co jego zdaniem stać mielczanki? – Na ciężką pracę i walkę w każdym meczu. Na pewno nie mogę zagwarantować wyników, bo to wróżenie z fusów – mówił. Dodał także, iż na chwilę obecną zarząd nie postawił przed nim żadnych konkretnych zadań, a zespół ma jedynie zadbać o jego nadszarpniętą markę. W tym celu Sobolewski wprowadził kilka innowacji, jak choćby rejestracja wideo każdego treningu. – Trzeba szukać nowych metod i środków, to zwiększa nasze szanse. Istotne jest zróżnicowanie i ścisłe trzymanie się określonych reguł – tłumaczył.

Pierwszym sprawdzianem, jaki czeka Piotra Sobolewskiego w roli szkoleniowca Stali, będą sparingi z Białorusią. Jak jednak przyznaje zarówno on, jak i jego podopieczne, nie przystąpią do nich z maksymalną mobilizacją, gdyż siatkarki nie będą odpowiednio przygotowane do tego fizycznie, nie warto więc ryzykować kontuzjami. Sparingi będą poświęcone przetestowaniu zupełnie innych rzeczy. – Sprawdzimy, w jaki sposób się komunikujemy, jak dziewczyny zachowują się na boisku. Będą to pożyteczne sparingi. Dwa tygodnie pracujemy u siebie, potem dwa tygodnie zgrupowania. Następnie zagramy w dwóch mocnych turniejach i rozegramy cztery sparingi – zakończył Sobolewski.

źródło: Dziennik Nowiny, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved