Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Ivan Castellani: Nie możemy doczekać się meczu z Bułgarią

Ivan Castellani: Nie możemy doczekać się meczu z Bułgarią

fot. archiwum

Za kilka godzin Bułgarzy zmierzą się z Argentyńczykami w swoim czwartym meczu w gr. A. Faworytami tego spotkania są siatkarze z Bałkanów, jednakże, jak podkreśla Ivan Castellani, ani on, ani jego koledzy wcale się ich nie obawiają.

Już dziś reprezentacja Argentyny zmierzy się z drużyną Bułgarii. Ivan Castellani, dla którego są to pierwsze igrzyska olimpijskie, absolutnie nie obawia się rywali z Bałkanów. – Wszyscy w naszej drużynie są zdrowi, nikt na szczęście nie boryka się z kontuzjami. Nie możemy się już doczekać meczu z Bułgarią, wszyscy w drużynie są bardzo podekscytowani – mówił syn byłego trenera reprezentacji Polski. Nie podjął się on jedynie oceny poziomu gry, jaki prezentują oba zespoły. – Obie drużyny są dość młode, mają swoje wzloty i upadki. Castellani stwierdził jedynie, że najsilniejszą bronią bułgarskiego teamu są elementy bloku i ataku, a jego najgroźniejszymi zawodnikami są atakujący – Cwetan Sokołow i Władimir Nikołow. Młody argentyński zawodnik z dużym optymizmem wypowiedział się natomiast odnośnie szans Argentyńczyków na medal olimpijski. – Mamy tak samo duże szanse, jak pozostałe zespoły. Dajemy z siebie wszystko i staramy się sprawić niespodziankę, medal zdobędą jednakże te zespoły, które będą najlepsze. Ja mam nadzieję, że pokażemy jeszcze, co potrafimy i wierzę, że w końcu dostanę więcej szans na grę – zakończył Castellani.

Władimir Nikołow po zwycięstwie nad Polakami stwierdził, iż apetyty jego i jego kolegów z drużyny znacznie wzrosły i od teraz wszyscy faworyci będą mieli problem z tym, by ich pokonać. Dodatkowo wygrana z biało-czerwonymi sprawiła, iż mogą teraz grać „na luzie”. – Nasze cele zostały zrealizowane, teraz będziemy grać dla siebie i wiemy, że wszyscy w Bułgarii mocno nas wspierają – mówił kapitan bułgarskiej reprezentacji. Jeśli Bułgarzy utrzymają fotel lidera w grupie A, najprawdopodobniej zmierzą się z Niemcami, gdyż wszystko wskazuje na to, iż to właśnie podopieczni Vitala Heynena wejdą do ćwierćfinałów z czwartego miejsca. – To byłby dla nas dobry przeciwnik, jednakże nie wiem, w jakiej formie są inne zespoły. Poza tym nie jest jeszcze pewne, iż to Niemcy awansują z czwartego miejsca. My musimy skupić się na sobie, postaramy się wygrać pozostałe dwa mecze w grupie i jeśli nam się to uda, będzie fantastycznie – zakończył Nikołow.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved