Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: W pierwszych meczach 1/8 finałów zwycięstwa faworytek

IO: W pierwszych meczach 1/8 finałów zwycięstwa faworytek

W piątkowych meczach 1/8 turnieju siatkarek plażowych obyło się bez niespodzianek, wygrywały wyżej rozstawione pary, w tym Brazylijki Larissa/Juliana oraz Amerykanki Kessy/Ross. Kolejne uczestniczki ćwierćfinałów wyłonią sobotnie mecze.

Piątkowe zmagania w siatkówce plażowej pań otworzył bratobójczy pojedynek dwóch niemieckich par, Sary Goller i Laury Ludwig z Katrin Holtwick i Ilką Semler. Goller i Ludwig nie musiały włożyć przesadnie dużo wysiłku w grę, by po 37 minutach zmagań triumfować nad rodaczkami 2:0. Każda partia zaczynała się wprawdzie od wyrównanej gry, potem jednak zwyciężczynie potrafiły wykorzystać wszystkie słabe punkty rywalek i wygrać z nimi po raz dziesiąty z rzędu. Ogólny bilans obydwu par wynosi 14:2 na korzyść piątkowych triumfatorek. – Przed losowaniem powiedziałam dwie rzeczy: nie chcę grać z niemiecką parą i nie chcę grać wcześnie. Jednak trafiły mi się obie te rzeczy, ale być może to tak jest, że minus dodać minus daje plus – powiedziała zaraz po meczu Goller.

Goller/Ludwig GER [8] – Holtwick/Semmler GER [12] 2:0
(21:16, 21:15)

Równie jednostronnym pojedynkiem był mecz Larissy i Juliany z młodymi Holenderkami, Meppelink i van Gestel. Aktualne mistrzynie świata w spotkaniu pokazały wszystko to, co najlepsze: atletyczną, lecz jednocześnie elegancką i stabilną grę oraz cierpliwość. Brazylijki nie traciły czasu i bardzo skutecznymi oraz precyzyjnymi zagraniami rozbijały obronę i utrudniały grę w defensywie rywalek w pierwszym secie. W drugiej partii to Holenderki wyszły na prowadzenie 5:2, które utrzymały przez sporą część seta. Jednak przy stanie 13:9 siatkarki z Kraju Kawy włączyły piąty bieg i wygrały drugą odsłonę meczu do 17.

Larissa/Juliana BRA [1] – Meppelink/van Gestel NED [20] 2:0
(21:10, 21:17)

Kolejnymi ćwierćfinalistkami zostały Amerykanki April Ross i Jennifer Kessy, które w dwóch setach pokonały szwajcarską parę Kuhn/Zumkehr. Wprawdzie zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych rozegrały niecałe 24 godziny wcześniej ostatni mecz grupowy, jednak udało im się dobrze rozpocząć spotkanie i szybko znaleźć swój rytm gry. W drugiej partii Szwajcarki twardo walczyły o pozostanie w meczu, obroniły nawet piłkę meczową, jednak na skuteczne zbicie Ross, kończące jednocześnie spotkanie, nie mogły nic poradzić.

Kuhn/Zumkehr SUI [11] – Kessy/Ross USA [4] 0:2
(15:21, 19:21)

Na sam koniec wczorajszych zmagań na piasku został rozegrany najdłuższy i najbardziej emocjonujący mecz. Siostry Doris i Stefanie Schwaiger po trzech setach pełnych walki pokonały rosyjską parę Anastasia Vasina/Anna Vozakova i awansowały do ćwierćfinału, powtarzając tym samym swój wynik z Pekinu. – Jesteśmy niezmiernie dumne, że zagrałyśmy dobry mecz i walczyłyśmy o każdą piłkę. To wspaniale znów awansować do ćwierćfinałów i grać nadal w tym turnieju, ponieważ bardzo nam się podoba – cieszyła się po wygranej Doris Schwaiger.

Schwaiger D./Schwaiger S. AUT [15] – Vasina/Vozakova RUS [23] 2:1
(21:17, 16:21, 15:9)

źródło: fivb.org, inf. własna