Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Różnica klas potwierdzona liczbami, Polacy nie mogli nie wygrać

IO: Różnica klas potwierdzona liczbami, Polacy nie mogli nie wygrać

fot. archiwum

Niespełna 20% skuteczności w ataku, mnożące się błędy własne i brak punktowego bloku - tak w skrócie wyglądała gra Brytyjczyków w starciu z Polską. Biało-czerwoni zgodnie z oczekiwaniami zdominowali rywali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła.

Niemal identycznie jak w dotychczasowych meczach podopiecznych Andrei Anastasiego prezentował się rozkład sił. Ponownie najczęściej punktującymi reprezentantami Polski byli Zbigniew Bartman i Bartosz Kurek. Na przestrzeni trzysetowego spotkania atakujący biało-czerwonych zapisał na swoim koncie 20 punktów, cztery ‚oczka’ mniej zdobył Bartosz Kurek. Rezultaty indywidualne pozostałych Polaków nie wyglądały już tak imponująco, kolejny w zestawieniu Grzegorz Kosok zakończył mecz z dorobkiem siedmiu punktów, kolejne miejsce przypadło grającemu dwa niepełne sety – Michałowi Kubiakowi (6 punktów). Pozostali zawodnicy nie przekroczyli bariery czterech zdobytych punktów. Po drugiej stronie siatki tylko jednen z podopiecznych Harrego Brokkinga przekroczył próg 10. ‚oczek’. Lider Brytyjczyków – Oluwadamilola Bakare – przede wszystkim swoimi atakami sprawił biało-czerwonym najwięcej problemów, na swoim koncie zapisując 14 ‚oczek’. Do wyniku Bakare tylko zbliżył się Mark Plotyczer, poza zdobywcą ośmiu ‚oczek’ w meczu pozostali reprezentanci Wielkiej Brytanii tylko zaznaczyli swoją obecność w statystykach indywidualnych.

Zbigniew Bartman po raz kolejny był nie tylko najlepiej punktującym, ale i najskuteczniejszym zawodnikiem biało-czerwonych. Na 23 piłki w ataku Bartman zdobył 18 ‚oczek’, uzyskując notę za efektywność zagrań na imponującym poziomie 69,57%. Nieco mniej skuteczny, choć przy większej próbie (12 punktów na 25 zagrań) był tym razem Bartosz Kurek. Skuteczność przyjmującego reprezentacji Polski kształtowała się w granicach 40%. Średni rezultat zespołowy podopiecznych Andrei Anastasiego to 53,03% skuteczności w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Przy 66 próbach polscy atakujący zdobyli 40 punktów, popełniając tylko 5 niewymuszonych błędów własnych, na średnią efektywność Polaków wpłynęło także 21 ataków podbitych w obronie przez rywali. Nota Brytyjczyków potwierdziła tylko przepaść dzielącą obie ekipy, średnia zespołowa gospodarzy zatrzymała się na 17,11%. Nieco lepiej wyglądały poczynania indywidualne – najskuteczniejszy atakujący Wielkiej Brytanii – Mark Plotyczer – mógł pochwalić się 25% skutecznością.

Kolejnym z elementów potwierdzających przewagę Polaków była gra w bloku. W tym zestawieniu siatkarze Wielkiej Brytanii faktycznie nie istnieli, co potwierdzają także zestawienia indywidualne. Biało-czerwoni nie wzięli przykładu z gospodarzy, pokazując swoją dominację w grze na siatce, zatrzymali atakujących Brytyjczyków dziewięciokrotnie. Liderem zestawienia był Grzegorz Kosok, z trzema skutecznymi blokami na swoim koncie. Dwukrotnie w ten sposób rywali zatrzymywał Łukasz Żygadło, po jednym ‚oczku’ do wyniku zespołu dodali: Marcin Możdżonek, Zbigniew Bartman, Bartosz Kurek i Michał Kubiak.W przypadku punktów zdobytych bezpośrednio z zagrywki obie ekipy zaprezentowały zbliżony poziom. Polacy na 74 wykonane serwisy odnotowali pięć asów serwisowych. Najwięcej problemów brytyjscy przyjmujący mieli z odbiorem serwisów Bartosza Kurka, polski przyjmujący w kierunku rywali posłał trzy zagrywki, które okazały się niemożliwe do przyjęcia. Po jednym asie serwisowym wypracowali Zbigniew Bartman i Michał Kubiak. W zespole Wielkiej Brytanii na 54 zagrywki, przy dwunastu błędach będących efektem podejmowanego ryzyka, po jednym ‚oczku’ do łącznego dorobku swojego zespołu dodali Plotyczer, Bakare i McGivern.

Stabilnie prezentowały se także noty za perfekcję w przyjęciu, oceniające poczynania obu ekip. Podopieczni trenera Anastasiego na 42 piłki popełnili tylko trzy bezpośrednie błędy w przyjęciu, kończąc mecz z wynikiem 54,76%. Najwyżej sklasyfikowany z biało-czerwonych – Michał Kubiak – mógł pochwalić się odbiorem na poziomie 44,44%. Przy niższej średniej zespołowej 50,85% Brytyjczyków najjaśniejszymi postaciami swojej kadry byli Nathan French i Daniel Hunter, przyjmujący odpowiednio na poziomie 62,50% i 50%.

     WIELKA BRYTANIA          POLSKA

             Punkty:
1. Oluwadamilola Bakare 14 pkt 1. Zbigniew Bartman 20 pkt
2. Mark Plotyczer    8   2. Bartosz Kurek  16
3. Jason Haldane     3   3. Grzegorz Kosok  7

              Atak:
1. Oluwadamilola Bakare 13 pkt 1. Zbigniew Bartman 18 pkt
2. Mark Plotyczer    7   2. Bartosz Kurek  12
3. Jason Haldane     3   3. Grzegorz Kosok  4


              Blok:
  			    1. Grzegorz Kosok  3 pkt
 			    2. Łukasz Żygadło  2
			    3. Marcin Możdżonek 1

              Zagrywka:
1. Mark McGivern     1 pkt 1. Bartosz Kurek   3 pkt
2. Oluwadamilola Bakare 1   2. Zbigniew Bartman  1
3. Mark Plotyczer    1   3. Michał Kubiak   1

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved