Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Zespół z Tych szykuje się do nowego sezonu

Zespół z Tych szykuje się do nowego sezonu

fot. archiwum

30 lipca siatkarze TKS Nascon Tychy rozpoczęli okres przygotowawczy do nowego sezonu, w którym występować będą w II lidze. O transferach i celach na sezon 2012/2013 opowiedział pierwszy trener TKS-u, Grzegorz Słaby.

Czy jest pan zadowolony z transferów przeprowadzonych przez zarząd klubu przed nowym sezonem?

Grzegorz Słaby: Trzeba powiedzieć, że wzmocnienia dokonane w letnim okresie były efektem współpracy trenerów z zarządem. Zarząd rozpatrywał je pod kątem finansowym, a ja starałem się wybrać jak najlepszych sportowo zawodników, którzy pasują nam do koncepcji drużyny. Chodziło nam o to, żeby ten zespół miał charakter, gdyż pewnych elementów nie da się wytrenować. Na sali można wyćwiczyć technikę, na siłowni moc, ale są też cechy, z którymi trzeba się urodzić. Wydaje mi się, że każdy z tej drużyny ma odpowiedni, waleczny charakter, a dodatkowo nasza drużyna jest bardzo zróżnicowana wiekowo, od dwudziestu do trzydziestu kilku lat, co daje ciekawą mieszankę wybuchową i jeżeli uda nam się ten zespół poukładać, to stać nas na bardzo dobre wyniki w drugiej lidze.

Bardzo ważne jest także to, że udało się zatrzymać kluczowych zawodników z poprzedniego sezonu.Dokładnie. Marcin Kozioł i Marcin Owczarski to zawodnicy, na których opieraliśmy grę w poprzednim sezonie. Są oni bardzo ważni dla tego zespołu, jak i dla całego klubu. Mam nadzieję, że tak jak w zeszłym sezonie stanowili oni o sile tej drużyny, tak będzie i tym razem.

Bardzo ciekawie zapowiada się walka o pierwszą szóstkę wśród przyjmujących, gdzie jest aktualnie czterech bardzo dobrych i wyrównanych zawodników. Chyba żaden z nich przed rozpoczęciem sezonu nie może czuć się pewny miejsca w pierwszym składzie?

To jest oczywiste. Ja nigdy przed sezonem nie zakładam, że ktoś będzie grał, a ktoś będzie tylko rezerwowym. Cieszymy się wraz z drugim trenerem Marcinem Nyczem, że mamy taką szeroką kadrę. Sezon jest długi i nie da go się zagrać tylko jedną parą przyjmujących. Myślę, że rywalizacja na tych pozycjach będzie bardzo wyrównana, gdyż żaden z zawodników nie powinien odstawać od reszty. Liczę na to, że na treningach zawodnicy będą ciężko walczyli o swoje miejsce w składzie.

Jakie cele stawia pan swojej drużynie przed rozpoczęciem nowego sezonu, w którym będziemy występować w roli drugoligowego beniaminka?

Na razie chcemy realizować cele treningowe. O konkretnych wynikach będziemy mówić, gdy dobrze przepracujemy okres przygotowawczy, a cel wykrystalizuje się podczas samego sezonu. Ale myślę, że ten zespół stać na dużo. Miejsce w czwórce byłoby dobrym wynikiem, który jest w zasięgu tego zespołu. Choć wiadomo, to jest sport. Może być gorzej, ale jeżeli będzie szansa na walkę o lepszą pozycję niż czwarta, to z pewnością będziemy starali się zająć wyższą lokatę i nie popadniemy w samozadowolenie. Czekam niecierpliwie na pierwszy mecz, ale póki co przed nami 8 tygodni ciężkiego okresu przygotowawczego.

W takim razie dziękuję za rozmowę i życzę owocnych przygotowań do nowego sezonu.

– Dziękuję bardzo.

źródło: tkstychy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved