Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Turniej eliminacyjny w Szczecinie pod znakiem tie-breaków

Turniej eliminacyjny w Szczecinie pod znakiem tie-breaków

Bardzo wyrównany był pierwszy dzień turnieju eliminacyjnego Beach Ball Tour w Szczecinie. Połowa spotkań kończyła się tie-breakami. Faworyci wygrywali swoje mecze, ale musieli ciężko pracować na zwycięstwa.

Beach Ball Tour zadebiutował w Szczecinie na torze kolarskim. Turniej eliminacyjny stał na bardzo wysokim poziomie. Spośród wszystkich par startujących w eliminacjach bardzo dobre wrażenie zostawili po sobie Tomasz Sińczak/Bartłomiej Kiernoz. W drugiej rundzie decydującej o awansie do turnieju głównego zdecydowanie pokonali parę Młodzieżowej Kadry Polski Pełkę i Andryszewskiego w dwóch setach, wyraźnie dominując nad rywalami. Jutro w meczu pierwszej rundy zmierzą się z parą Brożyniak/Dzikowicz. Mimo gry w turnieju eliminacyjnym to para z Łodzi będzie faworytem w tym spotkaniu, bo widać, że para Sińczak/Kiernoz bardzo dobrze czuje się w Szczecinie.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy gospodarzy Mateusz Łysikowski/Tomasz Wierzbicki. Szczecinianie po wygraniu w pierwszej rundzie z wyżej rozstawioną parą Żylicz/Paszkowski, w drugiej trafili na najmocniejszą parę eliminacji, polską parę eksportową Piotr Kantor/Bartosz Łosiak. Gospodarze napędzili stracha aktualnym wicemistrzom Europy do lat 23. W pierwszym secie, grając z wielką ambicją i poświęceniem, wygrali 21:18. W następnych dwóch setach zaprezentowali się bardzo dobrze, ale zdecydowanie lepiej zaczęli grać Kantor z Łosiakiem. Zwyciężyli oni 21:15 a w tie-breaku kontynuowali dobrą grę i wygrali 15:7. Mimo porażki należą się duże słowa pochwały dla pary Mateusz Łysikowski/Tomasz Wierzbicki i za postawę w turnieju.

Zacięty mecz rozegrały dwie doświadczone pary. Marcin Nowak/Maciej Kusaj po trzysetowej walce ograli parę Marcin Iglewski/Damian Lisiecki. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Widać było dużą różnorodność zagrań i duży spryt zawodników. Pierwszego seta wygrali Lisiecki z Iglewskim, ale od drugiego do pracy zabrali się Nowak i Kusaj. Drugi set to koncertowa gra tej pary i zwycięstwo 21:12. W tie-breaku górę wzięło lepsze przygotowanie fizyczne Nowaka i Kusaja. Kontynuowali oni dobrą grę i wygrali 15:8. W jutrzejszym turnieju głównym zmierzą się z turniejową jedynką, Jarosławem Lechem i Damianem Wojtasikiem. Będzie to wyjątkowo trudne zadanie dla doświadczonej pary, ponieważ Lech i Wojtasik są w wysokiej formie i wygrali ostatni turniej Beach Ball Tour w Krynicy Morskiej.

Turniej główny rozpocznie się jutro o godzinie 9:00. Na pewno będziemy świadkami wielkich emocji siatkarskich, a należy pamiętać, że to ostatnia szansa na zdobycie punktów rankingowych, które będą niezbędne do wywalczenia awansu do Finału Mistrzostw Polski w Niechorzu. Zapraszamy na teren toru kolarskiego w Szczecinie przy Alei Wojska Polskiego 246.

Wyniki:

I Runda eliminacji:

Pełka Paweł / Andryszewski Alex – Czachorowski Grzegorz / Wyszyński Stefan 2:0 (21:18, 22:20)

Iglewski Marcin / Lisiecki Damian – Chiniewicz Martin / Mamełka Aleksander 2:0 (29:27, 22:20)

Kujawski Bartosz / Mamełka Andrzej – Kozik Wojciech / Kozik Konrad 2:1 (15:21, 21:14, 15:6)

Bagiński Artur / Tomczyk Tomasz – Macura Jakub / Golka Sebastian 2:0 (21:14, 21:14)

Łysikowski Mateusz / Wierzbicki Tomasz – Żylicz Piotr / Paszkowski Andrzej 2:1 (21:19, 19:21, 15:12)

Poskier Tomasz / Loba Piotr – Jaroni Andrzej / Kanyion Peter 2:0 (21:15, 21:19)

Zarankiewicz Mateusz / Żuchowski – Słomka Damian / Lewicki Piotr 2:1 (16:21, 24:22, 15:7)

Baran Patryk / Baran Krzysztof – Bernat Bartosz / Kmiecik Dominik 2:1 (17:21, 21:16, 15:13)

Runda 2:

Sińczak Tomasz / Kiernoz Bartłomiej – Pełka Paweł / Andryszewski Alex 2:0 (21:11, 22:20)

Kusaj Maciej / Nowak Marcin – Iglewski Marcin / Lisiecki Damian 2:1 (19:21, 21:12, 15:8)

Barciak Grzegorz / Januszkiewicz Aleksander – Kujawski Bartosz / Mamełka Andrzej 2:0 (21:19, 24:22)

Kujawiak Kacper/ Bryl Michał – Bagiński Artur / Tomczyk Tomasz 2:1 (19:21, 21:15, 15:13)

Kantor Piotr / Łosiak Bartosz – Łysikowski Mateusz / Wierzbicki Tomasz 2:1 (18:21, 21:15, 15:7)

Kujawiak Bartłomiej / Kuźdub Robert – Poskier Tomasz / Loba Piotr 2:0 (21:18, 21:19)

Kaczmarek Sebastian / Klimek Grzegorz – Zarankiewicz / Żuchowski 2:0 (21:19, 21:13)

Baran Patryk / Baran Krzysztof – Fogel Patryk/ Parcej Adam 2:1 (12:21, 26:24, 15:12)

źródło: inf. prasowa