Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Pierwsza siłownia Asseco Resovii

PlusLiga: Pierwsza siłownia Asseco Resovii

fot. archiwum

Mistrzowie Polski, siatkarze Asseco Resovii, na dobre rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. W czwartek rano spotkali się na siłowni, ale w bardzo okrojonym składzie. O pierwszych treningach rzeszowian przeczytamy w serwisie sport.pl.

Z pierwszego zespołu trener Andrzej Kowal miał do dyspozycji tylko sześciu zawodników, którzy dodatkowo w środę przeszli szczegółowe badania. W zajęciach wzięli udział obaj rozgrywający – Czech Lukas Tichacek i Maciej Dobrowolski, dwaj środkowi Łukasz Perłowski i Wojciech Grzyb oraz dwaj przyjmujący Olieg Achrem i Rafał Buszek. Zabrakło aż ośmiu siatkarzy.

Siedmiu z nich przebywa w Londynie i walczy w turnieju olimpijskim. Z kolei młody libero Jakub Woś przygotowuje się z kadrą juniorów do mistrzostw Europy.

W pierwszym treningu natomiast udział wzięło dwóch młodych zawodników z AKS-u Rzeszów, Szymon Pałka i Patryk Kozdroń. – Mają możliwość potrenowania z nami w momencie, gdy nie ma połowy składu. To na pewno duży plus dla nich – mówi Andrzej Kowal, trener rzeszowian. W zajęciach brał też udział były gracz Asseco Resovii, Tomasz Józefacki. „Józek” w Rzeszowie grał jednak nie będzie, ale skorzystał z gościnności działaczy i trenera i przygotowuje się indywidualnie do sezonu.Kiedy trener Kowal będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników? – To będzie zależeć, jak długo będą grali na igrzyskach. Z każdym będę to ustalał indywidualnie – mówi szkoleniowiec. Najpóźniej do zespołu dołączy Niemiec Jochen Schops, którego reprezentację czekają jeszcze we wrześniu eliminacje do mistrzostw Europy.

Pierwszy mecz w PlusLidze Asseco Resovia rozegra 6 października w Olsztynie z miejscowym AZS-em.

* Więcej przeczytasz w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved