Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Marcin Strządała: Przed nami najważniejsza impreza cyklu

Marcin Strządała: Przed nami najważniejsza impreza cyklu

fot. archiwum

W dniach 8-11 sierpnia Piła stanie się areną zmagań najlepszych plażowiczów tegorocznego projektu Plaża Open. - Główną atrakcją będą najlepsi aktorzy dwumiesięcznego siatkarskiego spektaklu - mówi Marcin Strządała, wstępnie podsumowując rozgrywki.

Plaża Open jest ogromnym przedsięwzięciem. Jak do tej pory mógłbyś podsumować cały projekt?

Marcin Strządała: – Oczywiście nie powinno się robić podsumowań, kiedy przed nami najważniejsza impreza cyklu, czyli finał, który podobnie jak tegoroczna pszczyńska inauguracja gromadzi najwięcej emocji. Dlatego nie będę wychodził przed szereg z podsumowaniami. Mogę stwierdzić, że jestem z kilku powodów zadowolony. Kluczem do sukcesu jest drużyna, jeżeli jest zgrana, ludzie organizują z chęci, a nie z przymusu, a w dodatku panuje dobra atmosfera, to wtedy dużo łatwiej się pracuje, uważam, że z takiego zespołu można być zadowolonym. Myślę, że wszyscy organizatorzy dzięki Plaży Open zyskali nowe doświadczenie, poznali ciekawe osobowości i nabrali pewności siebie. Dla ambitnych i zaangażowanych organizatorów to wartościowa nauka i cieszę się, że podeszli do tego projektu profesjonalnie, bo na tym mi bardzo zależy, aby wykonywać swoje obowiązki rzetelnie. Myślę, że mogę również podsumować zainteresowanie tegoroczną edycją, mimo mniejszej ilości miast zainteresowanie było dużo większe, znacząca zasługa w tym udziału mediów, które zadbały o to, aby Plaża Open została zauważona przez znaczącą grupę osób. O liczbach i pozostałych aspektach będziemy mówić po zakończeniu cyklu Plaża Open.

Czy wszystkie turnieje spełniły twoje oczekiwania?– Na wstępie powiem, że cieszą mnie opinie samych zainteresowanych, czyli zawodników i kibiców i to, że Plaża Open spełnia ich oczekiwania, to jest budujące. Każdy turniej mimo zbliżonej oprawy wizualnej oraz programu był zupełnie inny. Cieszy przede wszystkim współpraca z miastami oraz zaangażowanie miejskich ośrodków sportowych, szczególnie w Pszczynie, gdzie pracownicy ośrodka z dużym zaangażowaniem włączyli się w turniej inauguracyjny. Nie sposób tutaj nie wymienić pozostałych miast. W Cieszynie impreza wpisała się już w kalendarz miasta i współpraca układa się na bardzo wysokim poziomie. Jawor to nowe miasto na mapie Plaży Open, które wykazało wielkie serce i chęć do współpracy. Swój urok miały także turnieje w Bielsku-Białej na kąpielisku Start, gdzie zgłosiło się 50 par, oraz turniej w Kędzierzynie-Koźlu, w którym mogliśmy liczyć na dobrą promocję Plaży Open ze strony Urzędu Miasta. Jeżeli chodzi o Piłę, to na chwilę obecną te przygotowania układają się bardzo dobrze i w przypadku tego miasta mogę stwierdzić jeszcze przed finałem, że będziemy zadowoleni, ponieważ mam ubiegłoroczne doświadczenie ze współpracy z MOSiRem w Pile.

Jawor prowadzi w sondzie na miasto Plaży i na 99% zostanie zwycięzcą. Jak oceniasz współpracę z władzami tego miasta, miejscowym OSIR-em, etc.

– Współpracę oceniam jako interesujące doświadczenie, widziałem duże zaangażowanie ze strony burmistrza, o czym świadczy fakt, że najważniejsza osoba w mieście kibicowała uczestnikom turnieju w Jaworze przez trzy dni. To znaczy, że miastu zależało na dobrej organizacji Plaży Open w Jaworze, co przekładało się także na relację z Ośrodkiem Sportu, a dyrekcja ośrodka stwierdziła, że to jedna z najważniejszych imprez sportowych w tym roku w Jaworze, czyż to nie miłe?

Już od 8 do 11 sierpnia w Pile odbędą się rozgrywki finałowe tegorocznego projektu. Na pewno w przygotowania do turnieju trzeba włożyć ogrom pracy…

– Wspomniałem na początku, że zespół jest już przygotowany na organizację finału i dołoży wszelkich starań, żeby ten ostatni turniej był przeprowadzony na najwyższym poziomie. Ze swojej strony poświęciłem się w pełni Plaży Open, aby jak najlepiej przygotować tegoroczny projekt, co przełożyło się niestety na problemy zdrowotne, ale miejmy nadzieję, że to nic poważnego i po zakończeniu finału będę miał czas, aby złapać oddech.

Podsumowanie projektu odbędzie się po zakończeniu rozgrywek. Jakie atrakcje zaplanowano na to wydarzenie?

– Główną atrakcją będą najlepsi aktorzy dwumiesięcznego siatkarskiego spektaklu, a tak na poważnie, to przewidzieliśmy również atrakcje pozasportowe. Już w piątek odbędzie się dyskotekowa impreza z popularnym w pilskim regionie DJ-em Jagodą, który prowadził m.in. noc sylwestrową Miasta Piła. Natomiast w sobotę będziemy chcieli pokazać podczas posumowania zgromadzonym gościom m.in. film z tegorocznej inauguracji Plaża Open oraz z turnieju w Cieszynie, a także występ artystyczny Conrado Yanzeza z Filipin, który zaprezentuje swoje umiejętności wokalne, mam nadzieję, że będzie się podobało.

I tak na koniec, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że tak naprawdę pomimo tego, iż trwa jeszcze projekt w 2012 roku, to już rozpocząłeś przygotowania do kolejnej edycji Plaży Open.

– Zgadza się i mam nadzieję, że przyszłoroczną edycję będziemy przygotowywali w szerszym gronie, ponieważ jest kilku ambitnych działaczy.

* z Marcinem Strządałą rozmawiał Piotr Bąk

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved