Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Panie zakończyły rywalizację w grupach

IO: Panie zakończyły rywalizację w grupach

Znanych jest już 16 par, które walczyć będą o medale olimpijskie. W Londynie w turnieju siatkówki plażowej kobiet zakończyła się faza grupowa. W I rundzie ostatnie mecze rozgrywano w grupach D, E i F. Wieczorem grane były repasaże.

W czwartek jako pierwsze na piasek wyszły pary, które w grupie D nie odniosły jeszcze zwycięstwa – Holenderki Van Iersel/Keizer oraz Argentynki Zonta/Gallay. Mimo że stawka meczu była bardzo wysoka, bo zwycięzca awansował do kolejnych gier lub przechodził do repasaży, spotkanie nie miało wielkich emocji. Zespół z "Kraju Nizin" bardzo szybko uporał się z rywalkami, wygrywając 21:12, a w drugiej partii oddał szesnaście oczek. Po południu stoczono hiszpańsko-amerykański pojedynek o  pierwsze miejsce w grupie. Mecz był niezwykle zacięty, a losy poszczególnych setów rozstrzygały się w końcówkach. Pierwsza partia należała do pary Rossa/Kessy, druga do siatkarek z Półwyspu Iberyjskiego – Fernandez/Baquerizo, z kolei tie-break zakończył się zwycięstwem zespołu ze Stanów Zjednoczonych 19:17.

Van Iersel/Keizer [HOL] – Zonta/Gallay [ARG] 2:0
(21:12, 21:16)
Rossa/Kessy [USA] – Fernandez/Baquerizo [ESP] 2:1
(21:19, 19:21, 19:17)

Niespełna 40 minut trwała rywalizacja pomiędzy zespołami Niemiec i Holandii w grupie E. Ludwig/Goller pewnie pokonały Mappelink/Van Geste 21:18 i 21:14, zajmując 2. miejsce w tabeli. Holenderki mimo porażki trafiły do repasaży, gdzie wieczorem zmierzyć się miały z czeską parą Hajeckova/Klapalova. Apetyty na awans do kolejnej rundy turnieju olimpijskiego miały także Palmer/Bawden. Aby zrealizować ten plan, Australijki były na najlepszej drodze, prowadząc z siatkarkami z Brazylii po pierwszym secie 1:0. Kolejne dwie partie należały już jednak do pary Antonelli/Rocha.

Ludwig/Goller [GER] – Mappelink/Van Geste [HOL] 2:0
(21:18, 21:14)
Antonelli/Rocha [BRA] – Palmer/Bawden [AUS] 2:1
(18:21, 21:16, 15:9)

W grupie F kolejny tie-break i kolejną porażkę odniosła kanadyjska para plażowa – Martin/Lessard. Ekipa z Kraju Klonowego Liścia łatwo oddała pierwszą odsłonę meczu, przegrywając 12:21. W następnej odsłonie meczu rywalizacja była zdecydowanie bardziej zacięta i zakończyła się dopiero po 25 minutach nieznaczną przewagą Kanadyjek, które wygrały 25:23. „Set prawdy" należał do Włoszek, Menegatti/Cicolari, które z grupy wyszły z pierwszego miejsca. W drugim spotkaniu reprezentantki Rosji Komajakow/Ukołowa 2:0 pokonały duet gospodarzy – Dampney/Mullin. O ile pierwsza partia zapowiadała spore emocje, tak już kolejna była jednostronnym widowiskiem.

Menegatti/Cicolari [ITA] – Martin/Lessard [CAN] 2:1
(21:12, 23:25, 15:10)
Komajakow/Ukołowa [RUS] – Dampney/Mullin [GBR] 2:0
(25:23, 21:13)

Późnym wieczorem cztery zespoły z najsłabszym bilansem, które zajęły w fazie grupowej 3. miejsce, walczyły w repasażach. Wspomniane Mappelink/Van Geste wykorzystały swoją szansę, pokonując Czeski Hajeckova/Klapalova 2:0. W drugim meczu siostry Schwaiger łatwo poradziły sobie z Brytyjkami Dampney/Mullin.

Hajeckova/Klapalova [CZE] – Mappelink/Van Geste [HOL] 0:2
(17:21, 17:21)

Schwaiger/Schwaiger [AUT] – Dampney/Mullin [GBR] 2:0
(21:15, 21:12)