Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Fijałek i Prudel w ćwierćfinale

IO: Fijałek i Prudel w ćwierćfinale

Debiutujący na igrzyskach olimpijskich Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pokonali w dwóch setach szwajcarski duet Heyer/Chevallier i awansowali do ćwierćfinału turnieju w Londynie.  W nim mogą zmierzyć się z najwyżej rozstawionymi Emanuelem i Alisonem.

Świetny początek spotkania zaliczył doświadczony Sascha Heyer, którego trzy ataki i blok dały Szwajcarom dwupunktowe prowadzenie (4:2). Polacy odpowiedzieli skutecznymi zbiciami Grzegorza Fijałka, zmniejszając straty (4:5), a kiedy Mariusz Prudel zatrzymał Sebastiana Chevalliera, biało-czerwoni doprowadzili do remisu (5:5). Kolejne trzy udane bloki Prudla na Chevallierze pozwoliły Polakom odskoczyć od rywali na pięć oczek (11:6). Indywidualne błędy najpierw Mariusza, a po chwili także Grzegorza spowodowały zmniejszenie przewagi najpierw do trzech (12:9), a potem do zaledwie dwóch punktów (14:12). W końcówce polski duet zdołał minimalnie powiększyć prowadzenie, po tym, jak kontratak wykończył Mariusz Prudel (19:16). Biało-czerwoni rozstrzygnęli losy tej partii na swoją korzyść, wygrywając ją ostatecznie do osiemnastu (21:18).

Początek drugiego seta był niezwykle wyrównany. Na udane akcje Grzegorza Fijałka równie skutecznie odpowiadał Chevallier (6:6). Po bloku Hejera na Prudlu to Szwajcarzy wysunęli się na prowadzenie (7:6), ale biało-czerwoni dzięki skutecznym atakom Mariusza znów osiągnęli minimalną przewagę (10:9), a kiedy Prudlowi kolejny raz udało się zatrzymać Chevalliera, wzrosła ona do dwóch oczek (11:9). Kolejny blok Mariusza, tym razem na Saszy Hejerze, dał Polakom już trzypunktowe prowadzenie (14:11). Biało-czerwoni wystrzegali się błędów i grali bardzo pewnie w ataku, nie pozwalając rywalom na zmniejszenie strat. W końcówce długą wymianę skuteczną kiwką zakończył Grzegorz Fijałek i prowadzenie Polaków znów minimalnie wzrosło (19:15). Drugiego seta (21:17), jak i całe spotkanie udanym atakiem zakończył Fijałek i biało-czerwoni mogli cieszyć się z awansu do 1/4 igrzysk w Londynie.

Fijałek/Prudel POL [9] – Heyer/Chevallier SUI [15] 2:0
(21:18, 21:17)