Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Siatkarskie zdjęcia w 3D już w Londynie

Siatkarskie zdjęcia w 3D już w Londynie

fot. archiwum

Technologia nadawania relacji sportowych w HD to już od jakiegoś czasu nic specjalnego. Jakość high definition wypiera bowiem technologia 3D, która pozwala widzowi jeszcze bardziej poczuć klimat sportowej rywalizacji.

Każde igrzyska olimpijskie znajdą swój kącik, dzięki któremu będą „naj” lub jedyne w swoim rodzaju. Turniej, który ma miejsce w Londynie, na pewno zostanie zapamiętany m.in. dzięki medalowemu rekordowi Michaela Phelpsa, który ma już na koncie aż 19 olimpijskich krążków. Ale nie tylko dlatego.

W tegorocznych igrzyskach olimpijskich dokonał się fotograficzny przełom – po raz pierwszy zastosowano technologię 3D do wykonywania zdjęć. Tego ciężkiego i fascynującego zadania podjęła się znana agencja fotograficzna Getty Images. Serwis ten będzie po raz pierwszy w historii oferował swoim klientom zdjęcia w trójwymiarze.

Fotograf robiący zdjęcia w technologii 3D został „namierzony” podczas meczu Włochy – Argentyna i zapewne kibice z tych krajów będą pierwszymi szczęśliwcami, którzy zobaczą swoich ulubieńców na fotografiach w trzech wymiarach. Specjalny aparat fotograficzny, składający się z dwóch obiektywów zamontowanych na specjalnej podpórce, został zaprojektowany przez Shauna Botterilla. Jeden z dyrektorów Getty Images, Ken Mainardis, przyznał, że sprzęt do tego typu zdjęć musi być bardzo precyzyjnie wykonany i przygotowany. – Podpórka, na której opierają się oba obiektywy, musi być doskonale zgrana z resztą aparatu, by móc imitować dwa obrazy – tak jak ludzkie oko – rozpoczął Mainardis. – Oba obrazy są ze sobą łączone i obrabiane, i w ten sposób powstaje zdjęcie 3D. Według nas fotografia w 3D jest na krawędzi i za niedługo z hukiem rozpocznie się era takich zdjęć – zakończył.Miejmy nadzieję, że oprócz sukcesu Phelpsa i znaczącego postępu technicznego w dziedzinie fotografii, będziemy mieli jeszcze lepsze wspomnienia z Londynu, a mianowicie medal przywieziony przez siatkarzy Andrei Anastasiego. Na pewno nie pogniewamy się, jeśli Getty Images zrobi dużo pięknych, trójwymiarowych zdjęć triumfującego Zbigniewa Bartmana, wieszającego na szyi olimpijski medal Krzysztofa Ignaczaka, czy też idącego „jak dzik w żołędzie” Michała Kubiaka.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved