Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Paulina Maj: Będę grała dla drużyny

Paulina Maj: Będę grała dla drużyny

fot. archiwum

Paulina Maj zastąpi w Muszyniance Mariolę Zenik, mimo że miała propozycję z klubów zagranicznych. Jak przyznaje nowa libero wicemistrzyń Polski, chce zrobić wszystko, co możliwe, aby zdobyć podobną sympatię wśród kibiców jak jej poprzedniczka.

Bank BPS Muszynianka Fakro to w tym sezonie nowy zespół.

Paulina Maj: Taki jest sport. Jeszcze wczoraj byłam w Sopocie. Dzisiaj przeprowadzam się do Muszyny. Siatkówka to dyscyplina zespołowa. Ja zrobię wszystko, aby znaleźć zrozumienie na parkiecie i w szatni z koleżankami. Mogę zapewnić, że będę grała dla drużyny, dla dobra zespołu. Tak rozumiem siatkówkę. Samemu nie da się wygrać.

Czy ma pani świadomość tego, że zastępuje Mariolę Zenik?Zdaję sobie z tego sprawę. Wiem, że Mariola była w Muszynie lubiana. Ale zapracowała na to postawą na boisku. Pewnie będzie mi ciężko na początku, bo kibice będą nas porównywać. Będę czyniła jednak wszystko, co możliwe, abym i ja znalazła taką sympatię w Muszynie.

Po zawieruchach w Atomie, ale zwycięstwie w finałach MP, z pewnością mogła pani zagrać w innych klubach. Dlaczego wybór padł na Muszynę?

Po sezonie miałam oferty gry w zagranicznych klubach. Jednak nie chciałam wyjeżdżać z kraju. Po prostu nie jestem na to jeszcze gotowa. Dlaczego Muszyna? Jestem przekonana, że wiele siatkarek chciałoby być na moim miejscu. Mój obecny klub, czyli Bank BPS Muszynianka/Fakro, to stabilizacja, a po przygodach w Sopocie tego mi potrzeba. Ponadto, co jest niezwykle ważne, Muszyna to prestiż. Tworzy się fajna drużyna, bo są tutaj naprawdę ciekawe dziewczyny, mają fajną osobowość.

Cele, jakie wyznacza zarząd klubu, to walka o mistrzostwo Polski, Puchar Polski i oczywiście jak najdalej w Lidze Mistrzyń. Jak tego dokonać?

Odpowiedź jest prosta. Praca, praca i jeszcze praca. Od tego wiele, prawie wszystko zależy. Jeżeli wszystkie zawodniczki pokażą zaangażowanie, to może być naprawdę fajnie na koniec sezonu. Muszyna to mój kolejny etap w życiu i bardzo bym chciała zapisać go tylko po stronie plusów.

źródło: mksmuszynianka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved