Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ostrowczanki wznowiły treningi

Ostrowczanki wznowiły treningi

fot. archiwum

Wczoraj w okres przygotowawczy weszły siatkarki pierwszoligowego AZS-u WSBiP-u KSZO Ostrowiec Św. - Mam nadzieję, że w takim samym zdrowiu i z dobrym wynikiem zakończymy sezon - powiedział Dariusz Parkitny, trener ostrowczanek.

Nadzieje są takie, by wygrywać mecze. Cele dopiero zostaną pewnie wytyczone. Dziś rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu i mam nadzieję, że w takim samym zdrowiu i z dobrym wynikiem zakończymy sezon. Chcielibyśmy zająć jak najwyższe miejsce. Wszystkich nas tu interesuje pierwsza „czwórka”. Zobaczymy, na co ten zespół będzie stać, bo budowany był – można powiedzieć – w ciężkich chwilach i nie było łatwo skompletować całego zespołu. Na tę chwilę jeszcze nam brakuje jednej przyjmującej – powiedział po pierwszych zajęciach w roli szkoleniowca AZS WSBiP KSZO, Dariusz Parkitny.

Każdy trener chciałby mieć w swoim zespole najlepsze zawodniczki. Nie było łatwo, ale wybraliśmy najlepsze zawodniczki, jakie mogliśmy wybrać. Czas pokaże, co z tego wyszło. Z zawodniczek, które odeszły z KSZO po ubiegłym sezonie, widziałem takie, które chciałem tu zatrzymać. Kilka z nich w ogóle jednak nie wyraziło chęci rozmowy. Zdecydowały od samego początku, że chcą odejść i w żaden sposób nie potrafiliśmy tego zmienić – ocenił trener AZS WSBiP KSZO ruchy transferowe w drużynie.

Na tę chwilę przede wszystkim będziemy skupiać się na pracy nad siłą i motoryką. Będzie dużo biegania, siłowni i piasku. Na początku będziemy pracować nad siłą mięśni nóg, a dopiero później wejdzie technika. Wszystko mamy już dograne. Od 15 sierpnia jesteśmy na obozie w Węgierskiej Górce. We wrześniu wracamy do Ostrowca Św. i dalej będziemy już grać sparingi – opowiedział z kolei Parkitny o planach treningowych zespołu w ramach przygotowań do nowego sezonu.źródło: kszo.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved