Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mysłowicki akcent na igrzyskach olimpijskich w Londynie

Mysłowicki akcent na igrzyskach olimpijskich w Londynie

fot. archiwum

Mysłowice mają swojego reprezentanta na igrzyskach olimpijskich w Londynie. W zespole siatkarek z Wielkiej Brytanii występuje znana z gry w pierwszoligowej Silesii Volley, Rachel Laybourne. Jej reprezentacja nie jest jednak faworytem turnieju kobiet.

– Rachel wyjechała od nas wcześniej, niż przewidywał kontrakt. Wyraziłem jednak zgodę, aby mogła wrócić do kraju i przygotowywać się do igrzysk olimpijskich – powiedział szkoleniowiec Silesii Volley, Sebastian Michalak. – W miarę możliwości obserwujĘ mecze reprezentacji Wielkiej Brytanii i z ciekawością zaglądam w statystki Rachel – powiedział Sławomir Pawlak, menadżer zespołu – Angielska drużyna nie jest zaliczana do grona faworytów, ale z tego, co obserwuję, walczy na miarę swoich możliwości o każdy punkt. Zespół złożony jest z dziewczyn, które na co dzień grają w ligach na całym świecie. Trzymam kciuki za Rachel i mam nadzieję że ten występ pomoże w rozwoju jej kariery zawodniczej – dodał na koniec.

Niestety w sezonie 2012/2013 Laybourne nie zobaczymy już w składzie teamu Sebastiana Michalaka. Zespół, który tydzień temu rozpoczął przygotowania, trenuje w zasadzie w komplecie. Brakuje tylko Gracieli Do Monte. Obecnie kończymy procedury związane z przyjazdem Brazylijki do Polski. Najprawdopodobniej pojawi się ona u nas 18 sierpnia i razem z zespołem wyjedzie na obóz – usłyszeliśmy w klubie.

Po powrocie z obozu zespół z Silesii rozegra we własnej hali mecze kontrolne w ramach turnieju Silesia Cup 2012. – Organizujemy ten turniej już od dwóch lat i chcemy kontynuować tradycję – powiedział Pawlak. – Obecnie kompletujemy zespoły. Mam nadzieję, iż będzie on równie zacięty jak poprzednie. Wszystkie mecze zostaną rozegrane w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mysłowicach. Szczegółowy harmonogram podamy poprzez media i naszą stronę internetową – www.silesiavolley.pl tuż po skompletowaniu zespołów – dodał.Sezon ligowy rozpocznie się w tym roku 29 września. – Na tę chwilę nie jest jeszcze znany terminarz spotkań – powiedział szkoleniowiec Silesii – Znamy za to terminy rozgrywek Pucharu Polski. W swoim pierwszym meczu silesianki zagrają w Aleksandrowie Łódzkim z tamtejszą Jedynką.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved