Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO M: Biało-czerwoni ograli Argentyńczyków

IO M: Biało-czerwoni ograli Argentyńczyków

Podopieczni Andrei Anastasiego szybko otrząsnęli się po porażce z Bułgarią i na igrzyskach olimpijskich w Londynie odnieśli drugie grupowe zwycięstwo. Tym razem wyższość biało-czerwonych musiała uznać reprezentacja Argentyny.

Argentyńczycy szybko objęli dwupunktowe prowadzenie (3:1), ale biało-czerwoni po dwóch akcjach Zbigniewa Bartmana szybko doprowadzili do remisu (5:5). Skuteczny atak Bartosza Kurka dał już Polakom prowadzenie (6:5), a na pierwszą przerwę techniczną podopieczni Andrei Anastasiego schodzili z dwoma oczkami przewagi (8:6). Po chwili kolejny punkt dołożył popularny „Zibi” (9:6), ale różnica ta szybko została zniwelowana, po tym, jak Argentyńczycy zatrzymali potrójnym blokiem Kurka (9:8). Przez dłuższą chwilę toczyła się walka punkt za punkt, a przerwał ją zepsutym atakiem Rodrigo Quiroga (14:11). Biało-czerwoni również popełnili błąd i znów prowadzili jedynie jednym oczkiem (14:13), a na drugą przerwę schodzili z dwoma punktami przewagi (16:14). Końcówka seta należała już do Polaków. Najpierw trzypunktowe prowadzenie przywrócił Michał Winiarski, kończąc piłkę przechodzącą (18:15), później wejście smoka zaliczył Michał Ruciak, który posłał dwa asy serwisowe (21:16), a na koniec „Winiar” zatrzymał Facundo Conte (24:17) i podopieczni Anastasiego wygrali pierwszą partię różnicą siedmiu oczek (25:18).

Drugiego seta to biało-czerwoni zaczęli od dwupunktowego prowadzenia, dzięki udanej zagrywce Kurka (2:0). Po kilku chwilach był już jednak remis (4:4), kiedy piłkę w aut wyrzucił Bartman, a po skutecznej kontrze Quirogi to Argentyna uzyskała przewagę (5:4). Po przerwie technicznej atak zepsuł Kurek i prowadzenie Albicelestes wzrosło (9:7). Polacy błyskawicznie doprowadzili do remisu (10:10), a dzięki udanemu zbiciu Winiarskiego wysunęli się na prowadzenie (12:11). Przed drugą przerwą Argentyńczykom raz jeszcze udało się osiągnąć minimalną przewagę (14:13), ale skuteczność Bartmana i Kurka pozwoliła drużynie Anastasiego schodzić na przerwę, prowadząc 16:15. Jako pierwszym dwupunktową przewagę udało się uzyskać Polakom. Bardzo długą akcję zakończył Winiarski i wspierani głośnym dopingiem biało-czerwoni odskoczyli od rywali (18:16). Podopieczni Javiera Webera starali się doprowadzić do wyrównania, ale końcówkę znów lepiej zagrali Polacy. Blok Marcina Możdżonka na Quirodze dał zespołowi Anastasiego trzy oczka przewagi (22:19), as serwisowy rezerwowego Jakuba Jarosza dał piłkę setową (24:20), a partię zakończył skutecznym zbiciem Kurek (25:20).

Trzeci set zaczął się od dwóch oczek przewagi Argentyny (2:0), ale biało-czerwoni błyskawicznie doprowadzili do remisu po pojedynczym bloku Łukasza Żygadło (2:2). Autowe ataki Conte i Federico Pereyry oraz udany serwis Winiarskiego dały Polakom trzypunktowe prowadzenie (7:4), które powiększył jeszcze blok Bartmana na Quirodze (8:4). Po przerwie technicznej drużyna Webera odrobiła część strat (7:9), ale podopieczni Anastasiego odbudowali przewagę, a nawet powiększyli ją po tym, jak piłkę przechodzącą skończył Żygadło (13:8). Tuż przed drugą przerwą techniczną Możdżonek w pojedynkę zatrzymał Conte i Polacy prowadzili już sześcioma punktami (15:9). Argentyńczycy próbowali podjąć walkę z biało-czerwonymi, ale nie mieli już szans na odrobienie strat. Polacy w końcówce grali bardzo pewnie i systematycznie powiększali przewagę, po efektownym ataku z szóstej strefy Kurka prowadząc już ośmioma punktami (22:14). Trzeciego seta zakończył Możdżonek (25:16), ustalając wynik spotkania na 3:0.

Polska – Argentyna 3:0
(25:18, 25:20, 25:16)