Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Bez sensacji wśród siatkarek plażowych

IO: Bez sensacji wśród siatkarek plażowych

W szóstym dniu igrzysk olimpijskich w Londynie bez większych niespodzianek przebiegała rywalizacja w grupach A, B i C siatkarek plażowych. Jedynie rosyjski duet Vasina/Vozakowva pokonał wyżej notowane rywalki.

W grupie A godnie z przewidywaniami swoje pojedynki wygrały duety Larissa/Juliana oraz Holtwick/Semmler. Rozstawione z jedynką Brazylijki w dwóch setach pokonały czeską parę Hana Klapalova/Lenka Hajeckova. Dominacja zawodniczek z Ameryki Południowej widoczna była zwłaszcza w pierwszej odsłonie, którą wygrały zdecydowanie do 12. W kolejnej partii przewaga Brazylijek była nieco mniejsza, ale Czeszki nie zdołały wykorzystać swojej szansy.

Larissa/Juliana BRA [1] – Klapalova/Hajeckova CZE [13] 2:0
(21:12, 21:18)

Jeszcze łatwiejsze zadanie miały zawodniczki z Niemiec. Para Katrin Holtwick/Ilka Semmler w rekordowo krótkim czasie, bo w zaledwie 28 minut, pokonała reprezentantki Mauritiusu Li Yuk Lo/Rigobert. Zwycięstwo naszych zachodnich sąsiadek ani przez chwilę nie było zagrożone. Ich rywalki nawet przez moment nie były w stanie stawić większego oporu. Oba sety wyglądały niemal identycznie, a Niemki wygrały odpowiednio do 11 i 10. Zwycięstwo to pozwoliło im zająć pierwsze miejsce w grupie, dość nieoczekiwanie wyprzedzając parę Larissa/Juliana.

Holtwick/Semmler GER [12] – Li Yuk Lo/Rigobert MRI [24] 2:0
(21:11, 21:10)

W pierwszym meczu grupy B Chińska para Chan Xue/Zhang Xi bez większych problemów pokonała grecki duet Arvaniti/Tsiartsiani. Brązowe medalistki z poprzednich igrzysk potrzebowały niecałych czterdziestu minut, aby uporać się z przeciwniczkami. Zdecydowana przewaga Azjatek potwierdziła się też w statystykach. Zwycięstwo Chinek nie powinno dziwić, bowiem w tym roku na swoim kocie zanotowały już trzy zwycięstwa w turniejach World Tour. – Bardzo mocno trenowałyśmy przez ostatnie cztery lata i prezentujemy się znacznie lepiej jako drużyna. Na poprzednich igrzyskach występowałyśmy jako drugi z chińskich zespołów. Teraz jesteśmy jedyne, więc ciąży na nas znacznie większa presja, ale na razie radzimy sobie z nią – po meczu podsumowała Xue.

Xue/Zhang Xi CHN [2] – Arvaniti/Tsiartsiani GRE [14] 2:0
(21:17, 21:16)

W kolejnym pojedynku tej grupy rosyjski duet Anastazja Vasina/Anna Vozakova w trzech setach pokonał wyżej notowaną parę ze Szwajcarii, Simone Kuhn/Nadine Zumkehr. Rosjanki dość pewnie wygrały pierwszą odsłonę, ale w drugiej partii musiały uznać minimalną wyższość rywalek. W tie-breaku nie pozostawiły im już jednak najmniejszych złudzeń. Zdecydowanie wygrały do 9 i całe spotkanie 2:1. Zwycięstwo to dało im pierwsze miejsce w grupie i razem z chińską parą Xue/Zhang Li awansowały bezpośrednio do kolejnej rundy.

Kuhn-Zumkehr SUI [11] – Vasina/Vozakova RUS [23] 1:2
(17:21, 21:19, 9:15)

Nieco więcej emocji było w grupie C, bowiem oba ze spotkań rozstrzygnęły się dopiero w tie-breaku. Górą jednak były faworytki. Amerykańska para May-Treanor/Walsh pokonała austriacki duet Schweiger/Schweiger. Pierwszego seta wygrały siostry Schweiger do 17, by w drugim po prostu stanąć na piasku i nie grać (8:21). W innym meczu tej grupy czeski zespół Slukova/Kolocova uporał się parą z Australii, Cook/Hinchley.

May-Treanor/Walsh USA [3] –  Schwaiger D./Schwaiger S. AUT [15] 2:1 (17:21, 21:8, 15:10)

Slukova/Kolocova CZE [10] – Cook/Hinchley AUS [22] 2:1
(21:16, 18:21, 15:11)