Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Gergana Marinowa: Dam z siebie wszystko

Gergana Marinowa: Dam z siebie wszystko

fot. archiwum

- Chcę dać wszystko to, co mam najlepsze drużynie. Chcę wraz z zespołem osiągnąć jak najlepsze możliwe miejsce w lidze - mówi Gergana Marinowa, nowa rozgrywająca beniaminka PlusLigi Kobiet, Siódemki Legionovii Legionowo.

Za tobą pierwsze dni w Legionowie. Jakie masz wrażenia?

Gergana Marinowa:Wrażenia bardzo pozytywne. Miasto ładne, wszędzie blisko. Zaplecze sportowe na wysokim poziomie. Dziewczyny w drużynie przyjęły mnie bardzo miło, profesjonalny trener. Dodatkowo mówi w języku rosyjskim, co bardzo ułatwia mi zrozumienie zadań, jakie są kierowane do mnie…

Co zdecydowało o wyborze Legionowa?  Z tego, co wiemy, m iałaś inne oferty.Miałam propozycję z Włoch. Jednak dwa miesiące temu, jak przyjechałam do Legionowa po raz pierwszy, od razu mi się spodobało. Dodatkowo skłonił mnie do tego fakt, że tutejsza drużyna będzie grać w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Co cię skłoniło do gry w siatkówkę?

Od dziecka lubiłam ten sport. Może dlatego, że mama była siatkarką… Gdy była ze mną w trzecim miesiącu ciąży grała jeszcze mecze, więc chyba nie miałam wyboru (uśmiech).

Twoje największe osiągnięcia do tej pory?

Tak po kolei, to trzykrotny mistrz Bułgarii, zdobycie Pucharu Bułgarii, drugie miejsce na turnieju o Puchar Jelcyna z reprezentacją Bułgarii.

Jakie stawiasz sobie najważniejsze cele na ten sezon?

Chcę dać wszystko to, co mam najlepsze drużynie. Chcę wraz z zespołem osiągnąć jak najlepsze możliwe miejsce w lidze, chcę trenować, by stawać się lepszą zawodniczką, zdobywać doświadczenie, które jest tak ważne w tym sporcie. Dodatkowo chcę sprawdzić swoje możliwości na innych parkietach Europy. Spróbować czegoś nowego.

źródło: legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved