Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Andrea Anastasi: Zagraliśmy dobrze, ale musimy być jeszcze lepsi

Andrea Anastasi: Zagraliśmy dobrze, ale musimy być jeszcze lepsi

fot. archiwum

W wygranym 3:0 meczu z Argentyną polscy siatkarze udowodnili, że wtorkowa przegrana z reprezentacją Bułgarii była tylko wypadkiem przy pracy. Biało-czerwoni rozegrali z drużyną Javiera Webera dobre spotkanie i nadal z optymizmem patrzą w przyszłość.

Po niespodziewanej porażce z Bułgarią wielu z niepokojem czekało na kolejne olimpijskie starcie ekipy Andrei Anastasiego. Na szczęście Polacy nie stracili pewności siebie i dziś już w niczym nie przypominali zespołu, który nie sprostał Bułgarom. – Podeszliśmy do tego spotkania bardzo skoncentrowani. To był nasz najlepszy, jak dotąd, mecz. Zagraliśmy bardzo dobrze i popełniliśmy mało błędów – mówił po pojedynku zadowolony kapitan polskiej reprezentacji, Marcin Możdżonek.

W równie pozytywnym tonie wypowiadał się selekcjoner biało-czerwonych. – Jesteśmy optymistami co do naszych szans na tych igrzyskach. Mimo porażki z Bułgarią, spisujemy się tutaj, jak dotąd, dobrze, ale musimy być jeszcze lepsi – powiedział Andrea Anastasi. Odniósł się też do wysokich oczekiwań polskich kibiców i presji, jaka spoczywa na jego drużynie. – Musimy pamiętać, że Liga Światowa jest już za nami. Tutaj jest zupełnie inny turniej. Kibice w Polsce oczekują od nas bardzo dużo, bo graliśmy dobrze cały sezon. I gramy dobrze nadal, ale musimy stale poprawiać naszą grę, tak by grać jak najlepiej w przyszłym tygodniu. To jest najważniejsze – zakończył Włoch.

Argentyńczycy, choć chwilami straszyli dziś Polaków dobrą grą, nie byli w stanie na dłużej rozwinąć skrzydeł. – Spodziewaliśmy się tego, że nie będzie to łatwy mecz. Polacy zagrali perfekcyjną siatkówkę. Nie pozwolili nam grać na naszym normalnym poziomie – komplementował zwycięzców Ligi Światowej Rodrigo Quiroga. Przed jego drużyną teraz starcie z nieobliczalną Bułgarią. – Musimy szybko zapomnieć o spotkaniu z Polską i wygrać z Bułgarami. To dla nas teraz najważniejszy mecz – przyznał kapitan Argentyńczyków. Jego kolega Pablo Crer dodał zaś: – Naszym celem jest awans do następnej rundy. A potem chcemy znaleźć się w najlepszej piątce turnieju.źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved